10:39 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Taip pat parengtos rekomendacijos, kaip elgtis uždarose patalpose, kai vyksta politinės kampanijos dalyvių susitikimai su rinkėjais

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Siekiant apsaugoti Lietuvos gyventojus nuo galimo koronaviruso plitimo, parengtos rekomendacijos, kaip elgtis agitacijos laikotarpiu, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  "Rekomendacijose nurodoma, kaip elgtis, kai kandidatai ar jų atstovai lanko gyventojus namuose. Taip pat parengtos rekomendacijos, kaip elgtis uždarose patalpose, kai vyksta politinės kampanijos dalyvių susitikimai su rinkėjais", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad agitacijos laikotarpiu neturėtų būti lankomasi rinkėjų namuose, jei jaučiami peršalimui būdingi simptomai. Taip pat reiktų vengti bendravimo su peršalimo simptomus jaučiančiais gyventojais.

  Vokiškos atostogos Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Agituojantiesiems rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. 

  Taip pat ministerija nerekomenduoja eiti į gyvenamąsias patalpas, vengti tiesioginio fizinio sąlyčio, neliesti durų rankenų, kitų paviršių. Rekomenduojama stengtis bendrauti didesniu negu 2 metrų atstumu, o po susitikimo — nusiplauti ir dezinfekuoti rankas.

  Skelbiamos rekomendacijos gyventojams, namuose priimantiems politinės kampanijos dalyvius ar jų atstovus.

  "Gyventojai neturėtų bendrauti su į namus atvykusiu politinės kampanijos dalyviu arba jo atstovu, jeigu namuose laikomasi privalomos izoliacijos. Tuo atveju, kai gyventojai serga peršalimo ligomis, apie tai reikėtų įspėti atvykusius agituoti asmenis", — rašoma SAM pranešime.

  Raginama nekviesti politinės kampanijos dalyvių į gyvenamąsias patalpas. Rekomenduojama agitacijai rinktis kitą vietą, pavyzdžiui, namų kiemą.

  Kandidatų susitikimuose su gyventojais, kai jie vyksta uždarose patalpose, draudžiama dalyvauti sergant peršalimo ligomis arba laikantis privalomos izoliacijos. 

  Taip pat uždarose patalpose vykstančiuose susitikimuose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugas.

  Pabrėžiama, kad susitikimų metu būtina vengti tiesioginio fizinio sąlyčio. Taip pat reikėtų stengtis išlaikyti tarp žmonių ne mažesnį negu 2 metrų atstumą.

  Gyventojų susitikimams su kandidatais naudojamos patalpos turi būti gerai vėdinamos.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  PSO pakomentavo pranešimus apie pakartotinį užsikrėtimą koronavirusu  
  Julija Tymošenko prijungta prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato
  Tegai:
  gyventojai, koronavirusas

  Svarbiausios temos