15:40 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šiuo metu Latvijoje koronaviruso infekcijos rodiklis yra mažiausias tarp ES ir EEE šalių, o kitose šalyse jis auga

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Latvija neketina uždrausti atvykti Lietuvos piliečiams, tačiau ji gali rekomenduoti savo piliečiams susilaikyti nuo kelionių į kaimyninę šalį. Apie tai spaudos konferencijoje paskelbė respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga.

  "Jie nesiruošia mūsų niekaip uždaryti ir neįsileisti. Jie gali galbūt rekomenduoti savo piliečiams nevykti į Lietuvą, bet bent jau kol kas tokio plano mūsų neįsileisti jie neturi", — sakė jis.

  Palygindamas pandemijos situacijas Lietuvoje ir Latvijoje, Veryga pažymėjo, kad atsakymas į šį klausimą turėtų būti patikėtas mokslininkams, kurie turi atsižvelgti į gyventojų tankumą ir kitus aspektus.

  "Yra laba daug aspektų, kuriuos reikia įvertinti, norint nustatyti, kodėl mes taip skiriamės. Žinote, auksinio atsakymo, kodėl yra vienaip ar kitaip, bijau, nė vienas ekspertas ar specialistas nepateiks. Tai tikrai sudėtingas klausimas", — teigė Veryga.

  Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, bendras koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius viršija 23,5 mln. Daugiau kaip 810 tūkst. žmonių tapo pandemijos aukomis.

  Antradienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2694 COVID-19 ligos atvejai, 1785 — pasveiko, mirčių — 85.

  Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3780 žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Julija Tymošenko prijungta prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato
  Gamalėjaus centras gavo patvirtinimą dėl naujų COVID-19 vakcinų bandymų
  Tegai:
  Latvija, Lietuva, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos