08:09 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertinant jų grėsmės lygį ir statinio avarijos riziką, todėl greita gyventojų reakcija gali padėti išvengti skaudžios nelaimės

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas bei galimas tokių defektų pasekmes, praneša Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

  Pažymima, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertinant jų grėsmės lygį ir statinio avarijos riziką, todėl greita gyventojų reakcija gali padėti išvengti skaudžios nelaimės.

  "Daugiabučio namo gyventojai, pastebėję bet kokius pakitimus pastato fasade ar patalpose, turėtų nedelsdami kreiptis į pastato techninį prižiūrėtoją, kuris įvertintų grėsmės lygį, ir imtis reikiamų veiksmų. Jei namo gyventojams nėra žinomi techninio prižiūrėtojo kontaktiniai duomenys, reikėtų paklausti namo bendrijos, savivaldybės paskirto administratoriaus ar jungtinės veiklos sutartimi įgalioto asmens", — teigė Statybos inspekcijos Konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Kazickienė.

  Ji atkreipė gyventojų dėmesį, kad kvalifikuotą techninį prižiūrėtoją įpareigotas paskirti namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas: bendrija, savivaldybės nurodytas administratorius arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo.

  Pažymima, kad paskirtasis techninis prižiūrėtojas turi atlikti periodines ir specializuotas pastato apžiūras, vykdyti organizacines ir technines priemones statinio techninei būklei palaikyti, užtikrinti naudojamo pastato atitiktį esminiams reikalavimams.

  Tuo pačiu techninis prižiūrėtojas nuolatinius statinio stebėjimus privalo atlikti dažniau kaip kartą per mėnesį.

  Pabrėžiama, kad įvykus naudojamo statinio avarijai statinio techninis prižiūrėtojas privalo organizuoti ir suteikti pagalbą avarijos metu nukentėjusiems žmonėms, organizuoti pavojingos būklės konstrukcijų laikiną sustiprinimą, užtikrinti statinio avarijos vietos apsaugą nuo poveikio, galinčio trukdyti tirti avarijos priežastis, taip pat pranešti apie avariją nurodant statinio adresą ir kitus duomenis, leidžiančius greičiau nustatyti avarijos vietą Statybos inspekcijai, savivaldybės, kurios teritorijoje įvyko avarija, administracijai bei kitiems privalomiems informuoti asmenims.

  Pranešime teigiama, kad jei įvyktų naujai statomo, rekonstruojamo, remontuojamo ar griaunamo statinio avarija, atlikti anksčiau išvardytus veiksmus yra statybos rangovo ar statytojo (užsakovo) pareiga.

  Dar šia tema

  Suomiai iš Estijos importavo apie 40 milijonų litrų alkoholio
  SAM papasakojo apie keliones iš Lietuvos į Latviją
  Tegai:
  gyventojai, balkonas, daugiabučiai namai

  Svarbiausios temos