22:34 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šios lėšos bus skiriamos skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms ir informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatyta 14 mln. eurų mokyklų skaitmenizacijai. Tokiam Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui šiandien pritarta Vyriausybės posėdyje.

  "Šios lėšos — tai didelis įnašas į mokymo turinio ir priemonių skaitmenizavimą, palyginimui — iki šiol tam buvo skiriama keleriopai mažiau. Tikimės, kad ši investicija leis bendrąjį ugdymą paversti šiuolaikiniu ir lanksčiu tiek turinio, tiek formos prasme", — sako švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

  Įgyvendinant Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą, savivaldybėms bus paskirstoma po 40 eurų kiekvienam mokiniui: iš jų 2020 metų 4 mėnesiams bus skiriama po 10 eurų mokiniui, 2021 metams — po 30 eurų mokiniui.

  Šios lėšos bus įdėtos į klasės krepšelį ir naudojamos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus atitinkantiems skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms ir informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti, taip pat mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti pagal skaitmeninio raštingumo programas.

  Dar šia tema

  Mokytojams Lietuvoje bus išdalyta 2,8 tūkst nešiojamųjų kompiuterių
  Lietuvoje siūloma nemokamai maitinti antrokus
  Įvardyta, kaip atrodys naujieji mokslo metai
  Tegai:
  mokykla

  Svarbiausios temos