00:37 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Taip pat pažymima, kad dvi dešimtys Baltarusijos piliečių pasinaudojo humanitarine išimtimi ir atvyko į šalį

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Vienuolika Baltarusijos piliečių kreipėsi į Lietuvos valdžią su politinio prieglobsčio prašymu, pranešė "TASS" su nuoroda į Migracijos departamento vadovę Eveliną Gudzinskaitę.

  10 iš jų prieglobsčio pasiprašė pasienyje, o vienas — būdamas šalies teritorijoje.

  Kaip prašymo priežastį Baltarusijos piliečiai, pasak departamento vadovės, nurodė "baimę dėl savo saugumo".

  Lietuvos vidaus reikalų ministerija anksčiau pranešė, kad per pastarąsias savaites į Lietuvą atvyko 20 Baltarusijos piliečių, pasinaudoję humanitarine išimtimi. Taip pat pranešama, kad iš viso 34 Baltarusijos gyventojams buvo išduoti leidimai atvykti.

  Anksčiau vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Baltarusijos opozicijos atstovai prašo prieglobsčio Lietuvoje ne pirmą kartą. Jei tai įvyks dėl politinių priežasčių ar galimų grėsmių, Lietuva yra pasirengusi jiems padėti, kol atsiras galimybė saugiai sugrįžti namo.

  Lietuvoje prieglobstis gali būti dviejų formų — pabėgėlio statuso ar papildomos apsaugos.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. 

  Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Pirmadienį ji susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u ir paskelbė apie pasirengimą išspręsti politinę krizę respublikoje per dialogą dėl taikaus valdžios perdavimo ir atvirumo tarpininkavimui, kurį vykdo tarptautinės organizacijos. Antradienį ji kalbėjo Europos Parlamento komiteto posėdyje dėl padėties Baltarusijoje.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Dar šia tema

  Kasčiūnas reikalauja, kad VRM greičiau patvirtintų sankcijų Baltarusijos režimui sąrašą
  Lietuvos užsienio reikalų ministras parašė Makėjui apie "naują tikrovę" Baltarusijoje
  URM įtraukė 118 asmenų į sankcijų Baltarusijai sąrašą, tarp jų ir Lukašenką
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos