08:50 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos piliečiai, naudodamiesi viešojo administravimo paslaugomis, galės naudoti asmens tapatybės korteles kaip elektronines atpažinties priemones visoje ES

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuvos elektroninės atpažinties schema, pagal kurią išduodama asmens tapatybės kortelė, pripažinta viena saugiausių ir patikimiausių Europos Sąjungoje, praneša Vidaus reikalų ministerija. 

  Nuo šiol, naudodamiesi viešojo administravimo paslaugomis, Lietuvos piliečiai galės naudoti asmens tapatybės korteles kaip elektronines atpažinties priemones visose Europos Sąjungos valstybėse. 

  "Gavome patvirtinimą, kad Lietuvoje išduodamos asmens tapatybės kortelės atitinka aukščiausią saugumo ir patikimumo lygį. Tai labai svarbus Lietuvos išduodamų dokumentų ir elektroninės atpažinties sistemos įvertinimas. Lietuvos piliečiams bus paprasčiau naudotis internetu teikiamomis viešojo administravimo paslaugomis kitose valstybėse. Pateikus asmens tapatybės kortelę, bus patvirtinta, kad duomenys yra tikri", — teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas numato pereinamąjį laikotarpį (iki vienerių metų) Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybėms, siekiančioms užtikrinti sklandų procesą, kad po kurio laiko Lietuvos Respublikos išduodama asmens tapatybės kortelė būtų pripažinta kaip pakankama priemonė pasinaudoti viešosiomis paslaugomis kitose valstybėse. 

  Dar šia tema

  Lietuvos pasas pateko į galingiausių pasaulio pasų dešimtuką
  Tegai:
  asmens tapatybės kortelė, Lietuva

  Svarbiausios temos