11:17 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šios lėšos turi būti investuojamos į reikalingos papildomos medicininės įrangos, asmens apsaugos priemonių įsigijimą, sveikatos specialistų mokymus, kaip saugiai ir kokybiškai dirbti plintant šiai infekcijai

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Pagrindinėms šalies gydymo įstaigoms, kuriose gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės, ir kitoms įstaigoms, prisidedančioms prie koronaviruso pandemijos valdymo, skirta daugiau kaip 50 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Šie pinigai turi būti investuojami į reikalingos papildomos medicininės įrangos, asmens apsaugos priemonių įsigijimą, sveikatos specialistų mokymus, kaip saugiai ir kokybiškai dirbti plintant šiai infekcijai. 

  Šiomis ES lėšomis gydymo įstaigos gali įsigyti ar kompensuoti jų jau įsigytą įrangą ir priemones — dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus, funkcines lovas, rentgeno aparatus, kitus medicininius prietaisus ir apsaugines priemones. Taip siekiama kuo efektyviau užtikrinti gydymo paslaugų teikimą koronaviruso pandemijos metu.

  Finansavimas skirtas ir Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžioms įstaigoms: Ekstremalių sveikatai situacijų centrui, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centrui, Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. 

  SAM ir jai pavaldžios įstaigos gautas lėšas skyrė koronaviruso diagnostikai ir gydymui reikalingai įrangai bei asmens apsaugos priemonėms įsigyti. 

  Šiuo metu projekto vykdytojams jau išmokėta daugiau kaip 3 mln. eurų lėšų. Klaipėdos universitetinei ligoninei — 1,20 mln. eurų, Respublikinei Šiaulių ligoninei — 0,78 mln. eurų, SAM — 1,12 mln. eurų. 

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuviams patariama susilaikyti nuo lankymosi renginiuose
  Gamalėjaus centras gavo patvirtinimą dėl naujų COVID-19 vakcinų bandymų
  Paskelbtos rekomendacijos persirgusiems COVID-19
  Tegai:
  Lietuva, ES, koronavirusas

  Svarbiausios temos