21:33 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, kad pagal širdies ir kraujagyslių susirgimų skaičių Lietuva pirmauja visoje Europoje, todėl Kauno klinikų specialistai gerina pacientų ištyrimo ir gydymo galimybes, daug dėmesio skiria naujausių tyrimų įdiegimui

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Kauno klinikose atsirado naujos diagnostikos galimybės širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, praneša klinikos spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad radiologijos klinikoje įdiegta specializuota kardiologinė gama kamera. Ji yra pirmoji Lietuvoje, skirta tyrimams dėl išeminės širdies ligos ir širdies nepakankamumo. 

  Pranešime teigiama, kad pagal širdies ir kraujagyslių susirgimų skaičių Lietuva pirmauja visoje Europoje, todėl Kauno klinikų specialistai gerina pacientų ištyrimo ir gydymo galimybes, daug dėmesio skiria naujausių tyrimų įdiegimui.

  Radiologijos klinikos Branduolinės medicinos skyriaus vadovas doc. Donato Vajausko teigimu, gama kameros greitis ir tikslumas yra jos didžiausias pranašumas. 

  "Šios įrangos tikslumas gydytojams leidžia išsamiai įvertinti paciento širdies kraujotaką ir tiksliai nustatyti kraujotakos nepakankamumą — visa tai leidžia greičiau paskirti tinkamiausią gydymą. Bendras tyrimo laikas, įdiegus specializuotą gama kamerą, sutrumpėjo trejomis valandomis — sumažėjus laukimo eilei, tyrimą galime atlikti daugiau pacientų. Taip pat pagreitėjo ir paciento skenavimas — nuo 25 min. iki 5 min, todėl pacientai patiria mažiau diskomforto tyrimo metu", — teigia jis.

  Tuo pačiu, tyrimo metu su specializuota kardiologine gama kamera naudojami mažesni kiekiai radiofarmacinių junginių, kurie išskiria mažesnę apšvitą tiek pacientui, tiek personalui.

  Pažymima, kad kiekvieno tyrimo metu radiofarmacinių preparatų aktyvumas nustatomas atsižvelgiant į individualų pacientą ir laikantis radiacinės saugos ALARA principo. 

  Dar šia tema

  Lietuvoje gali būti sutrumpintas turistų izoliacijos laikas
  Kupiškio rajone mikroautobusas susidūrė su traktoriumi
  Tegai:
  sveikata, Kauno klinikos

  Svarbiausios temos