19:31 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 — pasveiko

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 COVID-19 infekcijos atvejai. 14 iš jų registruota Vilniaus, po 6 — Kauno, Utenos ir Panevėžio, dar 4 — Klaipėdos apskrityse. Apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. Per praėjusią parą Panevėžio apskrityje registruotas 1 įvežtinis atvejis — asmuo į Lietuvą grįžo iš Didžiosios Britanijos.

  17 atvejų siejami su židiniais

  7 vakar Vilniaus ir Utenos apskrityse nustatyti atvejai yra siejami su židiniu įmonėje "Intersurgical". Visi asmenys buvo izoliacijoje, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio.

  Šiuo metu registruota 16 su šiuo protrūkiu susijusių atvejų. Kaip jau buvo pranešta, vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

  Taip pat 2 atvejai, nustatyti per vakar, siejami su rugpjūčio 15–16 dienomis Prienų rajone vykusiu "PravalFestu". Vakar COVID-19 liga patvirtinta dviem šio renginio dalyviams, kuriems pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai. Iš viso su šiuo renginiu siejami 7 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.

  Be to, per vakarykštę parą Kauno apskrityje COVID-19 liga patvirtinta dviem užsieniečiams, dirbantiems Kaune veikiančioje logistikos įmonėje. Iš viso su protrūkiu dabar siejami jau 26 atvejai.

  Dar 2 atvejai Kaune siejami su židiniu "Lietuvos geležinkelių" padalinyje, Kaune. Abu atvejai yra antriniai. Epidemiologų vertinimu, iš viso su židiniu siejami 4 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.  

  Aktyvus išlieka ir grožio salone Kaune įsiplieskęs židinys. Vakar registruotas 13-asis susijęs COVID-19 ligos atvejis. Šis atvejis antrinis, žmogui pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai.

  Palanga
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tuo tarpu Vilniuje vakar patvirtintas dar 1 koronavirusinės infekcijos atvejis, siejamas su židiniu chore "Draugiški projektai". Vertinama, kad asmuo užsikrėtė, pabendravęs su choro veikloje dalyvaujančiu asmeniu. Skaičiuojama, kad iš viso su šiuo židiniu dabar siejami 25 susirgimai.

  Be to, dar 1 atvejis Vilniuje siejamas su židiniu vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 7 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai.

  Naujas židinys vakar registruotas Panevėžio apskrityje. COVID-19 liga nustatyta žemės ūkio kooperatyvo "Šiaurės aruodai", įsikūrusio Pasvalio rajone, darbuotojui. Tai antrasis susirgimas šioje įmonėje. Tuo tarpu pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės, epidemiologų vertinimu, siejamos su Akademine kredito unija Kaune.

  Taip pat nustatyta, kad 10 žmonių — 6 Vilniaus, 3 Klaipėdos, 1 Panevėžio apskrityse — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

  8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 8 asmenys — 3 Panevėžio, 3 Vilniaus ir po 1 Kauno bei Klaipėdos apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 — pasveiko.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kovai su COVID-19 skirta daugiau nei 50 mln. eurų ES investicijų
  LB: dėl COVID-19 nukentėjusioms įmonėms gali prireikti bent metų finansinei būklei atkurti
  Paaiškėjo, iš kurių šalių estai dažniausiai įveža koronavirusą
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos