19:13 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Planuojama, kad pedagogai bus tikrinami vadinamaisiais greitaisiais testais, tačiau, kita vertus, šis testavimas nebus privalomas 

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Dėl COVID-19 planuojama ištirti apie 70 proc. mokytojų, tam bus naudojami greitieji testai, ketvirtadienį spaudos konferencijos metu pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Pasak ministro, ugdymo įstaigoms paruoštos mokytojų tikrinimo dėl COVID-19 rekomendacijos. Pedagogus ketinama tikrinti greitaisiais testais, savivaldybių prašoma nurodyti, kokio skaičiaus greitųjų testų reikės.

  "Preliminariai planuojama pradžioje pateikti apie 70 proc. mokytojų, nes tikrai, na, tikėtina, kad visi 100 proc. nesitestuos, nes tai nebus privalomas testavimas. Tai bus galimybė atlikti tokį testą, savivaldybės turės susiplanuoti su sveikatos priežiūros įstaigomis ir suplanuoti sveikatos priežiūros specialistą, greičiausiai, slaugytoją, kuri atkeliauti į ugdymo įstaigą, tokius testus paimti ir suvesti į elektroninę sveikatos sistemą", — teigė Veryga.

  Pasak ministro, taip pat bus dirbama ir su kitais sektoriais, pavyzdžiui, vidaus reikalų sistema ar socialiniais darbuotojais.

  Anksčiau buvo pranešama, kad nuo rugsėjo 1 dienos ugdymas vyks mokyklų patalpose, laikantis rekomenduojamų saugumo sąlygų. 

  Mokiniams pamokose dėvėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemones reikalavimo nėra, tačiau jos yra reikalingos bendrosiose erdvėse, jei nėra galimybės suvaldyti mokinių srautus koridoriuose pertraukų metu.

  Mokytojai, jei tarp mokytojo ir mokinių yra galimybė išlaikyti ne mažiau kaip 2 metrų atstumą, gali dirbti be apsaugos priemonių, tačiau pamokos metu, kai mokytojai konsultuoja mokinius, juda pamokos metu tarp mokinių — jam dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones reikia.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 — pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 COVID-19 infekcijos atvejai.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Patvirtinti 36 COVID-19 atvejai: 17 iš jų siejami su židiniais
  Mokslininkai įvardijo žmonių, kurie dažniausiai miršta nuo COVID-19, kategorijas
  Šalies įstaigoms dėl COVID-19 sukeltų nuostolių skirta daugiau kaip 11 mln. eurų
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos