19:25 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Liudininkų teigimu, valdininkas ne tik per pandemijos piką parlamento kavinėje tyčiojosi iš nustatytos tvarkos, bet ir nemandagiai kalbėjosi su pardavėja

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Žurnalistas Vygandas Trainys savo Facebook paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje Registrų centro direktorius Saulius Urbanavičius užfiksuotas Vilniaus kavinėje be veido kaukės.

  "Eiliniai mirtingieji privalo į kavinių teritorijas įžengti su kaukėmis, tačiau aukštiems valdininkams ši taisyklė negalioja. Registrų centro direktorius Urbanavičius sostinės kavinėje (net ne lauke, o viduje) šiandien pasirodė be jos", — parašė žurnalistas.

  Trainys pažymėjo, jog liudininkai jam papasakojo, kad valdininkas net nekreipė dėmesio į pardavėjos perspėjimą dėvėti kaukę iki maisto atnešimo ir nemandagiai jai atsakė, kad ji atneštų jam kaukę.

  "Bet kokiu atveju faktas akivaizdus — aukšti valdininkai ir politikai (prieš tai seimūnai, per pandemijos piką parlamento kavinėje tyčiojęsi iš nustatytos tvarkos, dabar — Registrų centro bosas) patys mindo įstatymus, kurie nuleidžiami juos išlaikančiai visuomenei", — teigė žurnalistas.

  Lietuvoje karantinas atšauktas nuo birželio 17 dienos. Tačiau valstybėje tebegalioja ekstremalioji padėtis, kurios metu taikomi tam tikri apribojimai. Nuo rugpjūčio 21 dienos sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Nacionalinio Gamalėjaus tyrimų centro darbuotojas laboratorijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

  Anksčiau Vyriausybė priėmė sprendimą, kad nuo rugpjūčio 1-osios apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus atvejus, kai paslaugą teikti klientui su kauke nebūtų įmanoma.

  Naujais SAM duomenimis, šalyje patvirtintų ligos atvejų skaičius iš viso siekia 2762, šiuo metu sergančių žmonių skaičius — 862, mirusiųjų nuo koronaviruso — 85. Per pastarąją parą nustatyti 36 nauji koronaviruso atvejai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 23,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 820 tūkst.

  Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
  © Sputnik /
  Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Veryga papasakojo apie kaukių ir socialinio atstumo naudą
  Ignalinoje pavogta beveik 4000 medicininių kaukių
  Santaros klinikų gydytojas pataria, kaip tinkamai dėvėti apsauginę veido kaukę
  JAV oro linijų bendrovės lėktuve keleivės susipešė dėl kaukės — video
  Tegai:
  kaukės, Registrų centras, koronavirusas

  Svarbiausios temos