09:14 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Sporto varžybose žiūrovų skaičius nėra ribojamas, jei organizatoriai užtikrina bilietų platinimą arba žiūrovų registravimą elektroniniu būdu, priešingu atveju, varžybose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį atnaujino reikalavimus sporto varžyboms, vyksiančioms nuo rugsėjo 1 dienos. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime spaudai.

  Nuo rugsėjo 1 dienos atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamose aukšto meistriškumo sporto varžybose žiūrovų skaičius nėra ribojamas, jei organizatoriai užtikrina bilietų platinimą arba žiūrovų registravimą elektroniniu būdu. Jei organizatoriai to užtikrinti negali, varžybose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų.

  Numatyta, kad varžybų organizatoriai, vykdantys žiūrovų registravimą elektroniniu būdu, COVID-19 ligos profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais iš žiūrovų privalo rinkti šiuos duomenis: vardas, pavardė, telefono numeris, nuolatinė gyvenamoji vieta. Duomenys turi būti saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną nuo varžybų dienos ir prireikus teikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. 

  Varžybų organizatoriai turi užtikrinti, kad žiūrovai eilėse prie bilietų kasų ar kitų bilietų pardavimo vietų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito, arba organizuoti bilietų prekybą internetu.

  Tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse vykstančiose varžybose turi būti laikomasi ne mažesnio nei 1 metro atstumo tarp žiūrovų, išskyrus artimus asmenis.

  Varžybų žiūrovai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. 

  Apsaugos priemones rekomenduojama naudoti ir sportininkams tuo metu, kai nesportuoja.

  Sportininkams, žiūrovams ir visiems kitiems varžybose dalyvaujantiems asmenims turi būti sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai ir pateikta informacija apie higienos laikymosi būtinybę.

  Į varžybų vietą neįleidžiami sportininkai, žiūrovai ir kiti dalyviai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių.

  Gavus informaciją apie sportininkui, žiūrovui ar kitam varžybose dalyvaujančiam asmeniui nustatytą COVID-19 ligą, apie tai turi būti informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

  Panaudotas sporto inventorius ir priemonės valomos ir dezinfekuojamos. Varžybų vietos valymas ir dezinfekcija atliekama vadovaujantis rekomendacijomis dezinfekcijai, kai galimas užteršimas koronavirusu.

  Operacijų vadovo sprendimu Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iki rugpjūčio 31 dienos parengs varžybų organizatoriams taikomus tvarkų aprašus dėl žiūrovų ir dalyvių registravimo elektroniniu būdu arba papildys šiomis nuostatomis atitinkamus teisės aktus.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Švietimo ministerija rekomenduoja atsisakyti masinės Rugsėjo 1-osios šventės
  Rugsėjo 1-ąją tėvai gali teisėtai palydėti vaiką į mokyklą darbo metu
  Mesis išeina iš "Barcelonos"
  Mokyklų skaitmenizacijai skiriama 14 mln. eurų
  Tegai:
  sportas, COVID-19

  Svarbiausios temos