08:16 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (74)

  Nuo rugpjūčio 28 dienos iki metų galo lieka 125 dienos, šiandien katalikai mini Šventąjį Augustiną

  Rugpjūčio 28 yra 240-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 241-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 125 dienos.

  Katalikai šią dieną mini Šv. Augustiną.

  Šv. Augustinas (354–430), vyskupas, Bažnyčios mokytojas. Po neramios moksle ir moralėje jaunystės atsivertęs į katalikų tikėjimą, Milano vyskupo šv. Ambraziejaus buvo pakrikštytas. Grįžęs į tėvynę, kartu su kai kuriais draugais gyveno asketinį gyvenimą, pašvęstą Dievui ir Šventojo Rašto studijoms. Netrukus išrinktas Hiponos Afrikoje vyskupu, trisdešimt ketverius metus buvo šiai kaimenei gyvenimo pavyzdys, mokė savo kalbomis ir gausiais raštais, ryžtingai kovojo su to laiko klaidomis, raštais bei pamokslais skelbdamas tikrąjį tikėjimą.

  Ši diena istorijoje

  1919 metais Lenkijos vyriausybė atkūrė Vilniaus universitetą ir pavadino jį Stepono Batoro vardu.

  1923 metais Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas pripažino Lietuvos Raudonąjį Kryžių, priimdamas jį į Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus draugiją.

  1973 metais princesė Ana (Anne) pirmoji iš Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos atvyko į Sovietų Sąjungą, į Kijevą.

  1996 metais nutraukta 15 metų trukusi princo Čarlzo ir princesės Dianos santuoka.

  1997 metais atidarytas rekonstruotas Šiaulių oro uostas.

  1999 metais Kazachstano stepėje saugiai nusileido kosminė kapsulė su paskutine senos Rusijos kosminės stoties "Mir" įgula.

  2003 metais Vilniuje, prie Spaudos rūmų, atidaryta ilgiausia šalyje keturių eismo juostų estakada, kurios ilgis — 207 metrai, plotis — 20,5 metro.

  2009 metais pirmąjį Lietuvos vardo paminėjimą žinomuose rašytiniuose šaltiniuose menančioje istorinėje Kvedlinburgo pilyje, Vokietijoje, atidaryta Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirta paroda, išsamiai pristatanti Lietuvos istoriją ir ryškiausius mūsų šalies kultūros įvykius nuo XI amžiaus iki šių dienų.

  Savo vardadienius šiandien švenčia Augusta, Augustas, Augustė, Augustina, Augustinas, Mėta, Patricija, Steiginta, Steigintas, Steigvilas, Steigvilė, Stengvilas, Stengvilė.

  Temos:
  Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (74)
  Tegai:
  Lietuva, šventės, šventė

  Svarbiausios temos