03:06 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (94)

  Jei jie būtų išrinkti į Seimą, per 6 mėnesius VRK laisvoms merų vietoms užimti organizuotų naujus rinkimus tose savivaldybėse

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, ateinančiuose rinkimuose į Seimą kandidatuoja trijų savivaldybių merai.

  Laura Matjošaitytė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pranešama, kad Seimo nario mandato siekia Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis, Radviliškio meras Antanas Čepononis ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

  Jei jie būtų išrinkti į Seimą, per 6 mėnesius, t. y. ne vėliau kaip iki 2021 m. balandžio, VRK laisvoms merų vietoms užimti organizuotų naujus rinkimus tose savivaldybėse.

  Prieš ketverius metus, 2016-aisiais, į Seimą nebuvo išrinktas nė vienas mero pareigas einantis kandidatas.

  "VRK primena, kad šiuo metu vis dar vyksta kandidatų dokumentų ir juose nurodytų duomenų patikrinimas, po kurio paaiškės, ar visi Seimo rinkimuose norintys dalyvauti kandidatai atitinka Seimo rinkimų įstatyme numatytus reikalavimus", — rašoma VRK pranešime. 

  Galutiniai kandidatų į Seimo rinkimus sąrašai bus paskelbti likus mėnesiui iki rinkimų, ne vėliau kaip rugsėjo 11 dieną.

  VRK anksčiau šią savaitę skelbtais duomenimis, perrinkimo į Seimą siekia daugiau nei 94 proc. dabartinių parlamentarų, t. y. 132 iš 140 Seimo narių.

  Seimo rinkimų kampanijoje dalyvauja ir dauguma dabartinės Vyriausybės ministrų: Seimo rinkimuose kandidatuos 9 iš 15 dabartinės Vyriausybės narių.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (94)

  Dar šia tema

  Kas Baltarusijos žmonėms nušvies kelią, jei Lietuva po Seimo rinkimų išblės
  Daugiau nei 90 % dabartinių Lietuvos Seimo narių nori būti perrinkti
  Paaiškėjo politinių partijų numeriai Seimo rinkimuose
  Tegai:
  Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos