05:03 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nutarta, kad bus stebimi visi Pakruojo rajono savivaldybės tvenkiniai (kiek jie pasipildo vandens) ir tikrinamas jų laidumas

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informacijos apie Kruojos upėje gaištančias žuvis.

  Kaip pranešė departamento spaudos tarnyba, žuvys pradėjo dusti dėl deguonies stygiaus. Buvo nustatyta, kad deguonies kiekis vandenyje vietomis siekė 1,88 mg/l.

  Pastebėtina, kad kai deguonies kiekis vandenyje nukrinta žemiau negu 2 mg/l, žuvų organizme prasideda negrįžtami procesai. Kai deguonies kiekis nukrinta žemiau negu 1 mg/l, žuvys gaišta.

  Buvo nutarta, kad bus stebimi visi Pakruojo rajono savivaldybės tvenkiniai (kiek jie pasipildo vandens) ir tikrinamas jų laidumas.

  Toje vietoje, kur duso žuvys, buvo pastatytos orpūtės ir situacija suvaldyta. Savaitės pabaigoje akivaizdus žuvų kritimas neužfiksuotas. Šią savaitę Kruojos upėje deguonies lygis siekė daugiau nei 3 mg/l, todėl orpūtė buvo išjungta.

  Dar šia tema

  Stabdoma UAB Atliekų rūšiavimo centro aplinkai kenksminga veikla
  Aplinkos ministerija paskelbė Klaipėdos uoste įvykusio incidento detales
  Aplinkosaugininkai dėl atliekų apdorojimo Kaune prašo paskelbti ekstremaliąją situaciją
  Tegai:
  žuvys, Kruojos upė, Pakruojis

  Svarbiausios temos