06:05 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (103)

  Lietuva sulauks vakcinos nuo COVID-19, jei šios vakcinos klinikiniai tyrimai bus sėkmingi ir kai ji bus pagaminta

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Sudaryta pirmoji sutartis dėl vakcinų nuo koronaviruso infekcijos įsigijimo, savo Facebook paskyroje rašo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Pasak ministro, numatyta, kad Lietuva gaus kiek daugiau nei 1,8 milijono vakcinų dozių.

  Šią sutartį ketvirtadienį sudarė Europos Komisija (EK) su britų farmacijos įmone "AstraZeneca". Lietuva dalyvauja šiame susitarime ir sulauks vakcinos nuo COVID-19, jei šios vakcinos klinikiniai tyrimai bus sėkmingi ir kai ji bus pagaminta.

  "Taigi Lietuva šių vakcinų įsigyja pagal EK parengtą ir pasirašytą sutartį su šia kompanija, dalyvaujant valstybių narių atstovams, kuria remiantis Europos Sąjungos (ES) valstybės narės iš šio gamintojo perka 300 milijonų vakcinos dozių, su galimybe vėliau papildomai įsigyti dar 100 milijonų. Įsigytos vakcinos bus paskirstytos proporcingai ES valstybėms narėms pagal jų gyventojų skaičių", — rašo Veryga.

  EK ir toliau tęsia derybas bei siekia sudaryti panašų susitarimą su kitais vakcinų gamintojais. Tuo tarpu sutartis su kompanijomis "Sanofi-GSK", "Johnson & Johnson", "CureVac" ir "Moderna" numatoma pasirašyti artimiausiu metu.

  Rusijos sveikatos apsaugos ministerija anksčiau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną, skirtą COVID-19 prevencijai. Ją sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu (RDIF). RDIF vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas gavo paraiškas iš daugiau nei 20 šalių įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinų gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (103)

  Dar šia tema

  LB: dėl COVID-19 nukentėjusioms įmonėms gali prireikti bent metų finansinei būklei atkurti
  Lietuvoje per parą nustatyti 48 koronaviruso atvejai
  Šalyje patvirtinta 86 mirtis nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos