10:34 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Teigiama, kad šis tyrimas atliekamas imant kraujo iš piršto ir užlašinant jo ant testo, o rezultatas pasirodo po 15 minučių. Teigiamas rezultatas reiškia, kad COVID-19 infekcija buvo patekusi į žmogaus organizmą

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Mokytojai ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai, jei pageidaus, galės išsitirti dėl koronaviruso infekcijos. Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pabrėžiama, kad jiems bus atliekami greitieji serologiniai testai, parodantys, ar žmogus buvo užsikrėtęs šiuo virusu. Gavus teigiamą rezultatą, darbuotojai turės išsitirti, ar šiuo metu serga.

  Operacijų vadovo sprendimu, kuris buvo pasirašytas rugpjūčio 27 dieną, savivaldybės įpareigotos organizuoti bei atlikti testavimą per dvi savaites. Skubėti išsitirti iki rugsėjo 1 dienos nėra būtina.

  "Švietimo įstaigų darbuotojams niekur kreiptis arba registruotis nereikės — greitieji testai bus atliekami mokyklose arba kitose savivaldybių paskirtose patalpose. Jose bus privaloma laikytis vieno metro atstumo, dėvėti asmens apsaugos priemones. Tai reiškia, kad švietimo įstaigų darbuotojams nereikia skambinti registruotis telefonu 1808, nes specialistai patys atvyks į mokyklas ir kitas švietimo įstaigas", — rašoma pranešime.

  Teigiama, kad šis tyrimas atliekamas imant kraujo iš piršto ir užlašinant jo ant testo, o rezultatas pasirodo po 15 minučių. Teigiamas rezultatas reiškia, kad COVID-19 infekcija buvo patekusi į žmogaus organizmą. 

  Pažymima, jog gavus teigiamą rezultatą, tiriamieji turės atlikti PGR tyrimą, kuris parodo, aš žmogus šiuo metu yra užsikrėtęs.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2810 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 895 asmenys, 1816 — pasveiko, mirė 86 žmonės.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  LB: dėl COVID-19 nukentėjusioms įmonėms gali prireikti bent metų finansinei būklei atkurti
  Profesorius suabejojo mokytojų testavimo greitaisiais testais tikslingumu
  Tegai:
  koronavirusas, darbuotojai, švietimas

  Svarbiausios temos