10:21 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šis vitaminas gali būti paskirtas kaip profilaktinė priemonė medicinos personalui, pagyvenusiems žmonėms ar asmenims su gretutinėmis ligomis, kad sumažintų infekcijos tikimybę

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Mokslininkai iš Manipalo aukštojo mokslo akademijos ir Indijos regioninio biotechnologijų centro nustatė, kad vitaminas B12 gali blokuoti koronaviruso dauginimąsi. Atitinkamas tyrimas buvo paskelbtas žurnale "IUBMB Life".

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Ekspertai atliko kompiuterinį modeliavimą, norėdami išsiaiškinti, kurios natūralių produktų ir vaistų molekulės gali slopinti nsp12, kuris yra SARS-Cov-2 genome ir yra atsakingas už viruso dauginimąsi.

  Paaiškėjo, kad speciali B12 gamybos forma — metilkobalaminas — sugeba slopinti viruso ląstelių replikaciją.

  "Ši medžiaga gali būti paskirta kaip profilaktinė priemonė tokioms grupėms kaip medicinos personalas, pagyvenę žmonės ar asmenys su gretutinėmis ligomis, siekiant sumažinti infekcijos tikimybę ir suteikti skubią pagalbą ligoninėje", — sakoma pranešime.

  Mokslininkai pažymi, kad norint pakeisti pacientų, sergančių COVID-19, gydymo protokolus, reikia atlikti keletą papildomų tyrimų.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  sveikata, vitaminai, koronavirusas

  Svarbiausios temos