06:58 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, jog vasariški orai ir šiluma kiekvienais metais trunka skirtingai, tačiau dažniausiai išlieka iki pirmosios rugsėjo savaitės

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Remiantis daugiamečiais stebėjimų duomenimis, paskelbta, kada iš tikrųjų pasibaigia vasaros sezonas. Apie tai pranešama "Orai ir klimatas Lietuvoje" Facebook puslapyje.

  "Kaip žinia, vis dažniau net rugsėjo pirma pusė būna kaip vasaros pratęsimas. Pasitaiko net ir vasariškų karščių. Vis dažniau pasitaiko, kad šiluma užsilaiko kone iki rudens lygiadienio ir tik po to stipriau atvėsta, medžiai pradeda keisti savo rūbą", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad LHMT žemėlapyje matyti, kada įvyksta paros vidutinės oro temperatūros perėjimas per +15 laipsnių (į žemesnę pusę). Kuomet vidutinė paros oro temperatūra yra +15 laipsnių ir daugiau, laikoma, kad yra meteorologinė vasara.

  Taip pat teigiama, kad vasara baigiasi anksčiausiai (vidutiniškai rugpjūčio gale) Žemaičių aukštumoje, Varėnos ir Utenos apylinkėse. Ilgiausiai ji užsilaiko pajūrio ruože ir ypač Kuršių nerijoje (vidutiniškai baigiasi tik po rugsėjo 7 dienos).

  Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Lukašenka nurodė perorientuoti visus prekių srautus iš Lietuvos uostų
  SAM: švietimo įstaigų darbuotojai galės atlikti tyrimą dėl COVID-19
  Tegai:
  orai, ruduo, vasara

  Svarbiausios temos