11:45 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinta 2810 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 895 asmenys, 1816 — pasveiko

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo Facebook paskyroje pasidalino, kaip reikėtų protingai kovoti su koronaviruso pandemija.

  Pasak Šimašiaus, valdžia linkusi blaškytis tarp dviejų kraštutinumų — leidimai ir draudimai gimsta beveik kasdien. "Viena vertus, suprantama, nes spaudimas į abi puses didžiulis. Kita vertus, kad šiam spaudimui būtų atsilaikyta, ir sprendimai būtų tik protingi, o ne nepamatuotai kraštutiniai, siūlau du dalykus", — rašė jis.

  Pasak Vilniaus mero, visų pirma reiktų pradėti remtis atvirais duomenimis.

  "Po mano nuolatinių baksnojimų kažkada pavasarį su poros mėnesių pavėlavimu Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo skelbti užsikrėtusiųjų maršrutus. Tas padeda. Tačiau šiandien mes vis dar neturime viešai prieinamos elementarios lentelės, kur būtų nuasmeninti duomenys apie tai, kas užsikrėtė, kur užsikrėtė, kokiomis aplinkybėmis (dėvėjo kaukę ar ne, ilgai kontaktavo ar ne, ir pan.), ar ir kada pasveiko, kiek turėjo socialinių kontaktų ir kokių, kokiose vietose lankėsi, kiek ir kokiomis aplinkybėmis užkrėtė ir pan", — pabrėžė Šimašius.

  Jo manymu, jei turėtume šiuos duomenis, galima būtų kryptingiau vykdyti visus darbus — dezinfekavimą, pažeidimų kontrolę, testavimą.

  Jei šie duomenys būtų atviri — Vilniaus meras net neabejoja, kad kūrybingi ir analitiški žmonės įžvelgtų koreliacijų, priežastingumų ir pasiūlytų gerų sprendimų. "Na niekaip, niekaip nesuprantu kodėl Sveikatos apsaugos ministras ir ji aplinka taip užsispyrusiai atsisako dirbti vadovaudamiesi pilnais ir išsamiais duomenimis, ir kodėl tiesiog atriboja privačią iniciatyvą nuo sprendimų inicijavimo", — rašė jis.

  Šimašiaus manymu, antras svarbus dalykas — elgtis protingai. "Pažiūrėkim konkrečiai į vieną sritį — kaukės viešojo maitinimo įstaigose. Kol įeini — su kauke, kol lauki vandens — su kauke, kai jį gauni — jau be kaukės. Suprantama logika, kad vaikštant tarp staliukų kaukė labai svarbu. Suprantama logika, kad valgant galima kaukę nusiimti. Kodėl kaukės negalima nusiimti atsisėdus į savo vietą — nelabai aišku", — teigė Vilniaus meras.

  Taip pat jis pridūrė, kad labiausiai liečiamas kavinėse daiktas — tai meniu, todėl pasiūlė, jog vietoj to, kad meniu būtų paduodamas į rankas, galima būtų jį užrašyti ant sienos arba palikti prieinama išmaniaisiais įrenginiais internetu.

  "Tad dar kartą — norime įveikti pandemiją sėkmingai? Būkime protingi — naudokime duomenis, viešinkime juos, pasitelkime visus žmones, ir kritiškai siekime geriausių sprendimų. Nustokime šaudyti į orą, tikėdamiesi, kad gal pataikysime", — rašė Šimašius.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2810 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 895 asmenys, 1816 — pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 48 COVID-19 infekcijos atvejai.

  Respublikoje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad padėtis pradeda panašėti į buvusią balandį, kai šalyje buvo įvestas karantinas.

  Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesoriaus Mindaugo Stankūno, pirmoji koronaviruso banga niekada nesibaigė Lietuvoje, o dabar galima kalbėti apie antrąjį piką. Taip pat, pasak mokslininko, respublikoje nebus antrosios COVID-19 bangos, tačiau galimi dar keli pikai.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Registrų centro direktorius pastebėtas kavinėje be veido kaukės
  Profesorius suabejojo mokytojų testavimo greitaisiais testais tikslingumu
  "Grinda" pradėjo darbuotojų imuniteto koronavirusui tyrimus
  Tegai:
  Remigijus Šimašius, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos