08:00 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad į Latviją atvykstantiems lietuviams gali būti taikoma privaloma izoliacija

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Latvija ir Estija turėtų išlikti tarp šalių, į kurias lietuviai artimiausiu metu dar galės keliauti, pareiškė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

  "Turbūt liks Latvija, Estija. Žmonės atranda gerų vietų ir Estijoje. Bet tikrai — šalių mažėja. Tik mūsų kaimynės kažkaip gerai laikosi", — sakė ji penktadienio spaudos konferencijoje.

  Taip pat Lingienė pridūrė, kad į Italiją ji bilietų nepirktų.

  Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad jei užsikrėtusiųjų COVID-19 rodiklis šalyje viršija 10/100 tūkst., jis į tokią šalį nekeliautų.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad į Latviją atvykstantiems lietuviams netrukus gali būti taikoma privaloma dviejų savaičių izoliacija.

  "Vakar dienos imami rodikliai, kurie yra derinami su Baltijos šalimis, tai turėtume mes dar nepatekti, kitą savaitę visaip gali būti", — sakė jis.

  Pasak ministro, Baltijos šalys stebima ketvirtadienio sergamumo rodiklį, pagal jį visos Baltijos šalys susiderina. Jei viršija 16, šalis įtraukiama į paveiktų šalių sąrašą. Jeigu rodiklis yra virš 10-ies, tikėtina, kad jis gali greitai augti, rizika yra didelė. Į tokias šalis reikėtų labai atsargiai keliauti.

  Pasak Verygos, Latvija dar nėra pranešusi Lietuvai apie jos įtraukimą į tokį sąrašą.

  Anksčiau Veryga pareiškė, kad Latvija neketina uždrausti atvykti Lietuvos piliečiams, tačiau ji gali rekomenduoti savo piliečiams susilaikyti nuo kelionių į kaimyninę šalį. 

  Respublikoje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Penktadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2810 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 895 asmenys, 1816 — pasveiko, mirė 86 žmonės.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Vilniaus regionas COVID-19 atžvilgiu tampa "lyderiu blogąja prasme"
  SAM: švietimo įstaigų darbuotojai galės atlikti tyrimą dėl COVID-19
  COVID-19 paveiktų šalių sąrašą papildė Baltarusija, Italija, Slovėnija ir Slovakija
  Tegai:
  COVID-19, Aurelijus Veryga, Latvija

  Svarbiausios temos