18:08 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos Tarybos kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu priemonių įvertinimo ekspertų komitetas paaukštino Lietuvos reitingą pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinime

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Identifikavusiai pažeidžiamiausius sektorius ir sritis, kuriose gali kilti didžiausia pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizika, Lietuvai skirtas dar aukštesnis atitikties tarptautiniams standartams reitingas, pripažįstantis, kad Lietuva aiškiai supranta galimas rizikas ir grėsmes. 

  Tokį vertinimą pateikė Europos Tarybos kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu priemonių įvertinimo ekspertų komitetas (MONEYVAL), praneša Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

  MONEYVAL skiriamas reitingas paaukštintas Lietuvai atlikus Nacionalinį pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimą.

  "Nacionalinis rizikos vertinimas sudėjo stiprius pamatus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos efektyvesniam įgyvendinimui – skiriant daugiau dėmesio žinomiems aukštos rizikos elementams, stiprinant jiems taikomas rizikos mažinimo priemones. Mažiausiai atsparių sektorių ir galimų veikimo scenarijų aiškus identifikavimas finansų įstaigoms ir kitiems įpareigotiesiems subjektams leidžia kurti veiksmingesnes rizikos valdymo procedūras, protingiau valdyti išteklius", – teigia FNTT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas.

  Lietuvos pasirengimas kovai su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu bei atitiktis tarptautiniams standartams paskutinį kartą vertinti 2018 metais. Šių metų tarpiniame MONEYVAL vertinime daugiausiai dėmesio buvo skiriama praėjusio vertinimo metu suformuotų rekomendacijų įgyvendinimo progresui.

  Siekiant toliau stiprinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją Lietuvoje, toliau turės būti įgyvendinamos MONEYVAL rekomendacijos ir taikomos priemonės pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikoms valdyti, įskaitant reglamentavimo dėl subjektų, vykdančių su virtualiosiomis valiutomis susijusią veiklą, taikomų prevencijos priemonių peržiūrėjimą.

  Dar šia tema

  Baltarusijos įvykiai: kas stovi už siekių nuversti Lukašenką?

  Svarbiausios temos