00:55 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad šia akcija norima užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Rugsėjo 1 dieną prasideda tradicinė kasmetinė akcija "Lašiša", praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

  Pabrėžiama, kad šia akcija norima užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose.

  "Vilnius — vienintelė Europos sostinė, kurios centre tekančioje upėje neršia lašišos. Mes, aplinkosaugininkai, norėdami išsaugoti migruojančias neršti ir neršiančias lašišas bei šlakius šiemet stipriname pajėgas ir prie akcijos prisijungti pakvietėme Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos bei kitų tarnybų pareigūnus", — teigia Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

  Jos teigimu, departamentui rūpi ne tik išaiškinti darančius ar padariusius pažeidimą asmenis. Svarbu ir nusižengimų prevencija, reikia užkirsti kelią galimam neteisėtam lašišų ir šlakių išteklių naudojimui.

  Aplinkos kokybės departamento Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis teigia, kad šiuo metu į nerštavietes migruojančios lašišos ir šlakiai susiduria su daug kliūčių: kabliaujančiais ar tinklais žuvis gaudančiais brakonieriais, užtvankomis, hidroelektrinėmis.

  "Kai kuriose užtvankose, elektrinėse yra įrengti žuvitakiai — žuvų pralaidos. Todėl labai svarbu, kad lašišos ir šlakiai galėtų sėkmingai įveikti tokias kliūtis ir keliauti toliau, o ne taptų brakonierių grobiu. Teisės aktai reikalauja, kad lašišinėse upėse, kuriose įrengti žuvitakiai, nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 31 dienos jie funkcionuotų ir sudarytų sąlygas žuvims pasiekti nerštavietes", — priduria jis.

  Pranešime teigiama, kad akcija vyks visoje respublikoje, bet ypatingas dėmesys bus skiriamas Baltijos jūros priekrantei, Kuršių marioms, Nemuno deltos regionui, Šventosios (pajūrio), Nemuno, Minijos, Jūros, Dubysos, Neries, Šventosios, Žeimenos, Siesarties, Vilnelės upėms ir jų intakams. Taip pat bus tikrinami šalia šių vandens telkinių esantys privažiavimai ir keliai.

  Tuo pačiu nurodytose vietose bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

  Pažymima, kad akcija "Lašiša" truks nuo rugsėjo 1 iki lapkričio 15 dienos.

  Dar šia tema

  Putinas ir Lukašenka susitarė susitikti Maskvoje artimiausiomis savaitėmis
  Minske vyko susirėmimas tarp saugumo pareigūnų ir protestuotojų
  Tegai:
  Aplinkos apsaugos departamentas, lašiša

  Svarbiausios temos