05:05 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Paraiškos pagalbai gauti teikiamos trimis etapais. Pirmasis jau įvyko rugpjūčio mėnesį, kiti du numatomi spalio ir gruodžio mėnesiais

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Lietuvos kiaulių augintojams, kurie patyrė neigiamą koronaviruso protrūkio poveikį, teikiama laikinoji valstybės pagalba, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Pažymima, kad pirmine žemės ūkio produktų gamyba užsiimantiems kiaulių laikytojams, 2020 metų balandžio–lapkričio mėnesiais pardavusiems kiaules ir patyrusiems nuostolių, bus iš dalies kompensuotos prarastos pajamos. Pagalbos dydis atitinkantiems nustatytus reikalavimus — 30 eurų už vieną kiaulę.

  Paraiškos pagalbai gauti teikiamos trimis etapais. Pirmasis jau įvyko rugpjūčio mėnesį, kiti du numatomi spalio ir gruodžio mėnesiais.

  Pabrėžiama, jog paraiškos teikiamos rajono, kuriame registruota kiaulių laikytojo valda, savivaldybei.

  Pranešime teigiama, kad nuo šių metų spalio 1 iki spalio 15 dienos — už kiaules, parduotas per antrąjį pagalbos teikimo etapą, taip pat nuo gruodžio 1 iki 4 dienos už kiaules, parduotas per trečiąjį pagalbos teikimo etapą.

  "Teikdamas paraišką už antrąjį pagalbos teikimo etapą, kiaulių laikytojas gali vienoje paraiškoje pažymėti, kad prašo pagalbos ir trečiąjį pagalbos teikimo etapą, jeigu kiaulių laikytojas tais etapais planuoja parduoti kiaules", — teigiama pranešime.

  Priduriama, kad kiaulių laikytojas, pavėlavęs pateikti paraišką dėl svarbios priežasties (nenugalima jėga ar liga), gali ją pateikti iki šių metų spalio 30 dienos už kiaules, parduotas per pirmuosius pagalbos teikimo etapus (nuo balandžio 1 iki rugsėjo 30 dienos).

  Taip pat prašymą galima pateikti iki 2020 metų gruodžio 7 dienos už kiaules, parduotas per paskutinį pagalbos teikimo etapą (nuo 2020 metų spalio 1 iki lapkričio 30 dienos).

  Dar šia tema

  Kompensacinėms išmokoms už žaliąsias susisiekimo priemones — daugiau nei 3 tūkst prašymų
  Kompensacija už COVID-19: medikai jau gali gauti visą informaciją dėl nemokamų atostogų
  Tegai:
  koronavirusas, pajamos, kiaulės

  Svarbiausios temos