08:44 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 24 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos atvejai, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  16 iš jų registruota Vilniaus, po 4 Panevėžio ir Kauno apskrityse. Tuo tarpu Molėtų ir Tauragės apskrityse užfiksuota po 3 naujus COVID-19 ligos atvejus, Alytaus ir Marijampolės apskrityse — po 1 atvejį.

  Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 24 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. Per praėjusią parą registruotas 1 įvežtinis atvejis — COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Maltos.  

  14 naujų atvejų siejama su židiniais

  3 vakar Vilniaus apskrityje nustatyti atvejai siejami su židiniu įmonėje "Intersurgical". Visi asmenys buvo izoliacijoje, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio. Šiuo metu registruotas 41 su šiuo protrūkiu susijęs atvejis.

  Dar 3 atvejai, registruoti Vilniaus apskrityje, siejami su židiniu vienoje statybų įmonėje. Šiuo metu registruoti 5 susiję susirgimai.

  Be to, dar 4 atvejai, vakar registruoti Panevėžio apskrityje, siejami su židiniu žemės ūkio kooperatyve "Šiaurės aruodai", įsikūrusiame Pasvalio rajone. Epidemiologų vertinimų, su židiniu šiuo metu siejami 8 COVID-19 ligos atvejai.

  1 naujas atvejis vakar registruotas Vilniuje veikiančioje metalinius dangtelius gaminančioje įmonėje. Tai 6-asis infekcijos atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

  Dar 1 atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su protrūkiu chore "Draugiški projektai". Iš viso skaičiuojami 29 su šiuo protrūkiu susiję COVID-19 ligos atvejai.

  Toliau aktyvus išlieka ir židinys dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje Vilniuje. Vakar patvirtintas 1 susijęs atvejis, asmeniui, kuris nėra šios įmonės darbuotojas. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 10 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejų.

  Taip pat 1 naujas, vakar Vilniaus apskrityje registruotas atvejis, siejamas su protrūkiu UAB "Geruda". Iš viso su šiuo židiniu siejami 7 registruoti atvejai, įskaitant patvirtintą praėjusią parą.

  Be to, nustatyta, kad 10 žmonių — po 3 Vilniaus, Tauragės ir Molėtų apskrityse bei 1 Marijampolėje — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

  7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 7 asmenys — 3 Vilniaus, 3 Kauno ir 1 Alytaus apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2906 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 967 asmenų, 1840 — pasveiko.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje su tuo, kas vyksta Vokietijoje
  Verygą lauk: Vilniuje vyko mitingas "Už laisvą pasirinkimą"
  SAM: laiku gaunama informacija užtikrins efektyvesnį pandemijos valdymą
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos