09:01 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (130)

  Šiais metais rekomenduojama atsisakyti masinio Rugsėjo 1-osios renginio, ypač didelėse mokyklose

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija priminė pagrindines Sveikatos apsaugos ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bendrai parengtas rekomendacijas Rugsėjo 1-osios šventei.

  Šiais metais siūloma atsisakyti masinio renginio, ypač didelėse mokyklose. Šventę patariama organizuoti atskiromis klasėmis ar grupėmis skirtingu metu. Jeigu šventėje tuo pačiu metu dalyvaus kelios klasės, turėtų būti numatytos atskiros erdvės, kuriose jos galėtų susiburti.

  Be to, rekomenduojama atsisakyti tradicijos, kai dvyliktokai į mokyklą palydi pirmos klasės mokinius.

  Jei mokykloje tą pačią dieną bus organizuojami keli renginiai, sėdimos vietos ar naudojamos priemonės prieš kiekvieną renginį turėtų būti nuvalomos ir dezinfekuojamos.

  Šventėje negali dalyvauti karščiuojantys asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių, taip pat tie, kuriems tuo metu privaloma izoliacija.

  Šventės dalyviai turėtų laikytis 1 metro atstumo atviroje erdvėje ir 2 metrų atstumo uždarose patalpose. Jei tai neįmanoma, mokytojai, mokinių tėvai turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kt.

  Jei tai leis oro sąlygos, pirmąsias mokslo metų pamokas patariama organizuoti atviroje erdvėje, pavyzdžiui, mokyklos kieme, lauko klasėje, stadione ir pan. Jeigu prognozuojamas lietus, reikėtų iš anksto numatyti patalpas, kuriose galėtų susirinkti atskiros klasės.

  Per pastarąsias dvi savaites mokytojai ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai, jei to pageidauja, savo savivaldybėse gali išsitirti dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Jiems atliekami greitieji serologiniai testai, kurie parodo, ar žmogus buvo užsikrėtęs šiuo virusu.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (130)

  Dar šia tema

  Aštuoniems nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams nustatytas COVID-19
  Kiaulių augintojams kompensuojamos prarastos pajamos
  SAM: laiku gaunama informacija užtikrins efektyvesnį pandemijos valdymą
  Tegai:
  koronavirusas, Rugsėjo 1-oji, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos