04:34 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šiose patalpose izoliuojama tik tuo atveju, jeigu asmens gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir jose nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Atsižvelgiant į koronaviruso keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo patalpomis jos teritorijoje gyvenantiems žmonėms, jeigu dėl tam tikrų aplinkybių jie negali izoliuotis namuose, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Savivaldybės, neturinčios galimybių užtikrinti tinkamas patalpas izoliacijai, turėtų bendradarbiauti su kitomis savivaldybėmis.

  Rugsėjo 1-oji
  © Sputnik / Александр Липовец

  Nurodoma, kad jeigu savivaldybės administracija neturi resursų ir negali įrengti visų reikalavimų atitinkančių izoliacijos patalpų, ji gali kreiptis į kitą savivaldybę dėl izoliavimo patalpų panaudojimo kartu su maitinimo ir kitų būtinų paslaugų organizavimu.

  Izoliavimas taip pat gali būti organizuojamas viešbučių paskirties pastatuose, jeigu izoliuojamas žmogus sutinka už tai susimokėti.

  Izoliuotiems asmenims savivaldybės administracija organizuoja maitinimą ir kitų būtiniausių priemonių pristatymą ir perdavimą iš artimųjų.

  Šiose patalpose izoliuojami tik tie asmenys, kurie turėjo sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu, sukėlėjo nešiotoju arba grįžę ar atvykę iš užsienio valstybės, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 2906. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 967 asmenys, 1840 pasveiko. Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys. Izoliacijoje yra 4890 žmonių. 

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kiaulių augintojams kompensuojamos prarastos pajamos
  Veryga pateikė atnaujintas rekomendacijas dėl darbo
  Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 11 didelės rizikos savivaldybių
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos