09:59 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)

  Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės, gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta apie 2930 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, per vakar parą užfiksuoti 23 nauji atvejai.

  Antradienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, komentuodamas epidemiologinę situaciją šalyje, teigė, kad staigaus COVID-19 atvejų skaičiaus šuolio nebuvimas rodo, jog dalis visuomenės susiėmė ir laikosi saugos priemonių.

  "Kol kas situacija nėra labai bloga. Taip, turime po keliadešimt atvejų kiekvieną dieną, bet šiandien dar nefiksuojame eksponentinio atvejų šuolio. [...] Situacija neleidžia nusiraminti visiškai, turime priimti tam tikras priemones, kad liga neplistų, bet tai, kad nefiksuota staigaus šuolio — iš karto 100-tu atvejų, rodo, kad dalis visuomenės susiėmė, laikosi saugos priemonė. Situacija bent jau kol kas laikinai yra stabili", — antradienį, spaudos konferencijos metu, sakė ministras.

  Tačiau Veryga pabrėžė, kad mokinių, studentų, mokytojų, dėstytojų sugrįžimas į mokslus kelia papildomas rizikas.

  NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė, gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė pranešė, kad dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui.

  "Per rugpjūčio mėnesį apskritai yra registruoti 836 atvejai. Jeigu palygintumėme su liepos mėnesiu, kiek sirgo asmenų, tai rugpjūtį yra tris kartus daugiau sirgusių asmenų negu liepą. Jeigu palyginsime rugpjūtį su birželiu, tai yra beveik šešis kartus daugiau sergančiųjų rugpjūtį negu birželį. Dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui, kai balandį registruoti 880 COVID-19 susirgimo atvejų", — kalbėjo Razmuvienė.

  Pasak Razmuvienės, rugpjūtį Lietuvoje iš visų koronaviruso atvejų 11 proc. buvo įvežtiniai. 40 proc. susirgimų siejami su židiniais, nenustatyti susirgimų atvejai sudaro 19 proc. visų rugpjūtį fiksuotų atvejų, 30 proc. atvejų susiję su turėtu kontaktu su sergančiuoju.

  Rugpjūtį trečdalis sergančiųjų buvo iki 30-ies metų amžiaus, beveik 40 proc. — nuo 30 iki 50-ies metų amžiaus, COVID-19 susirgusių žmonių, kuriems yra per 80 ar 90 metų rugpjūtį, buvo tik pavieniai atvejai.

  Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 2929 koronaviruso atvejai, koronavirusu tebeserga 973 asmenys, 1857 pasveiko. NVSC duomenimis, šiuo metu nuo koronaviruso ligoninėse gydomi 53 žmonės, septyni iš jų — reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma trims koronavirusu infekuotiems žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 23 asmenys.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)

  Dar šia tema

  Nuo šiol mobiliųjų punktų užimtumą galima bus patikrinti internete
  Juodkalnijos opozicijos lyderis sankcijas Rusijai vadina klaida
  Rusijoje paskelbta, kada prasidės masinė vakcinacija nuo COVID-19
  Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 11 didelės rizikos savivaldybių
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos