06:37 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (150)

  Numatyta, kad valstybės kaupiamo rezervo sveikatos priežiūros sistemai turėtų užtekti dviem mėnesiams

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Valstybės medicinos atsargų rezervą pasiekė paskutinė Lietuvos gamintojo "Intersurgical" respiratorių siunta — 20 740 respiratorių, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Mobilusis punktas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pagal kovo mėnesį sudarytą sutartį, gamintojas iš viso pristatė milijoną respiratorių (FFP3), kuriuos naudoja šalies medikai.

  Ruošiantis rudens sezonui ir galimai antrajai COVID-19 bangai, valstybės medicinos atsargų rezervas yra nuolat pildomas ir atnaujinamas. 

  Šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros, siekiant įsigyti papildomai asmens apsaugos priemonių — respiratorių, vienkartinių pirštinių ir kitų apsaugos priemonių. Neseniai buvo sudaryta nauja sutartis, pagal kurią Lietuvai bus pristatyta dar 880 tūkst. respiratorių (FFP2).

  Liepos viduryje į šalį baigtos gabenti asmens apsaugos priemonės, nupirktos Kinijoje kovo pradžioje. Paskutinę siuntą sudarė vienas konteineris su apsauginiais kombinezonais.

  Iš viso per pusmetį į Lietuvą pristatyta beveik 900 tonų asmens apsaugos priemonių: 600 tonų oro transportu ir 300 tonų geležinkeliais.

  Planuojama, kad valstybės kaupiamo rezervo sveikatos priežiūros sistemai turėtų užtekti dviem mėnesiams. Gydymo įstaigos ir savivaldybių administracijos taip pat įpareigotos pasirūpinti apsaugos priemonėmis bent vienam mėnesiui. 

  Tai reiškia, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams, net esant blogiausiam scenarijui.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (150)

  Dar šia tema

  Lietuva gali patekti į Latvijos "geltonąjį sąrašą"
  Paskelbtas naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje
  ULAC vadovas papasakojo, ar saugu dovanoti gėles mokytojams esant koronavirusui
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos