02:07 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (156)

  Naujausiais duomenimis, Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione nustatyti dar 9 nauji koronaviruso atvejai

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Po koronaviruso protrūkio kunigaikščio Kęstučio motorizuotame batalione, Tauragėje, kariuomenė svarsto vėl riboti veiklą, antradienį spaudos konferencijos metu pareiškė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Tomas Balkus.

  Pasak kariuomenės vado atstovo, šiuo metu kunigaikščio Kęstučio motorizuotame batalione yra 26 atvejai, kariai yra izoliuoti.

  "Kariai, kuriems nustatytas koronavirusas, gyvena atskirose patalpose, jiems organizuojamas atskiras maitinimas, naudojami vienkartiniai indai, iš teritorijos ir patalpų jie neišeina, yra prižiūrimi kariuomenės medicinos personalo, stebima jų sveikata", — patikino Balkus.

  Pasak jo, šiuo metu kunigaikščio Kęstučio batalione patekimas į teritoriją yra ribojamas, visi dėvi kaukes tiek viduje, tiek lauke. Jis taip pat pabrėžė, kad galimam ligos plitimui kariuomenėje buvo pasiruošta nuo pandemijos pradžios.

  "Taikomos papildomos saugumo priemonės, sumažinti kontaktai. Šiam įvykiui jau buvome pasiruošę nuo koronaviruso pandemijos pradžios. <...> Dezinfekcinės priemonės daliniuose yra jau nuo pavasario, kariai dėvi kaukes, buvo sumažintas pratybų kiekis, apribotas karių judėjimas, organizuotas pamaininis darbas", — teigė Balkus.

  Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Majoras taip pat pažymėjo, kad šiuo metu yra svarstomas kariuomenės veiklos ribojimas.

  "Esant naujiems koronaviruso atvejams kariuomenėje, svarstome, kaip vėl riboti veiklą — ką galime riboti ir ko ne. Pratybas reikia vykdyti, tačiau kariuomenės vadas kelia prioritetą karių sveikatai", — teigė Balkus.

  Pirmadienį Lietuvos kariuomenės didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione buvo nustatyta 17 atvejų.

  Šalyje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės, gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, dabartinis rugpjūčio mėnesio sergančiųjų skaičius yra beveik lygus balandžio mėnesiui: per rugpjūčio mėnesį yra registruoti 836 atvejai, o balandį — 880 atvejų.

  Lietuvoje per epidemijos laiką iš viso užfiksuoti 2929 koronaviruso infekcijos atvejai. Pasveiko 1857 žmonės, mirė 86 pacientai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (156)

  Dar šia tema

  COVID-19 pasekmės: kaip bus organizuojamas vaikų maitinimas mokyklose
  ULAC vadovas papasakojo, ar saugu dovanoti gėles mokytojams esant koronavirusui
  Nuo šiol mobiliųjų punktų užimtumą galima bus patikrinti internete
  COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje artėja prie pavasario lygio
  Tegai:
  kariuomenė, COVID-19

  Svarbiausios temos