11:46 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, kad vykdys NATO oro policijos funkcijas, italų ir vokiečių kariai taip pat dalydavus bendrose treniruotėse su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitais sąjungininkais regione

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Nuo rugsėjo Baltijos šalių oro policijos misijoje patruliuos Italijos ir Vokietijos karinės oro pajėgos su naikintuvais "Eurofighter". Apie tai praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Italijos ir Vokietijos karinės oro pajėgos pakeitė misiją baigusius Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos kontingentus. 

  Naujajai rotacijai vadovaus Italija iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose, o misijai sustiprinimą teiksiantys vokiečiai — iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje. Italija ir Vokietija NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaus net dvi keturių mėnesių rotacijas iš eilės.

  "Baltijos šalių oro policijos misija yra vienas iš geriausių NATO vienybės pavyzdžių, demonstruojantis įsipareigojimus Aljanso saugumo užtikrinimui. Tai rodo ir Italijos  bei Vokietijos karinės oro pajėgų pasirengimas vykdyti oro policijos misiją Baltijos regione taip, kaip planuota, nepaisant koronaviruso pandemijos. Mes savo ruožtu siekiame užtikrinti mūsų partneriams geriausias sąlygas misijos vykdymui iš Karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose", — sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  JAV kariuomenė
  © Sputnik / Александр Имедашвили
  Oro policijos pagrindinį kontingentą skirianti Italija dėl operacinių reikalavimų oro policijos funkcijas vykdyti pradės nuo rugsėjo 8 dienos. Iki tol visas misijos funkcijas užtikrins Vokietijos sustiprinantis oro policijos kontingentas iš Estijos. Nuo rugsėjo 8 d. misija vėl bus vykdoma dviem kontingentais: pagrindiniu — iš Šiaulių, o sustiprintu — iš Amario.

  Be to, kad vykdys NATO oro policijos funkcijas, italų ir vokiečių kariai taip pat dalydavus bendrose treniruotėse su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitais sąjungininkais regione, pažymi KAM.

  Naujoji Italijos ir Vokietijos kontingentų misija — jau 54-oji rotacija nuo NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pradžios 2004 metais.  

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Lukašenka įpareigojo Gynybos ministeriją sekti NATO kariuomenės judėjimą Lietuvoje
  JAV karinio jūrų laivyno veteranas įvardijo Rusijos pažeidžiamumą karo su NATO atveju
  Į Klaipėdą atplaukė NATO nuolatinės parengties kovos laivų junginio grupė
  Tegai:
  Estija, Latvija, Vokietija, Italija, Baltijos šalys, NATO

  Svarbiausios temos