00:40 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas siekia sisteminio pokyčio, kuris paliestų visus švietimo lygmenis, o didžiausią poveikį turėtų vaikams, augantiems šalies regionuose ir šeimose, patiriančiose socialinę riziką

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda siūlo į Seimo rudens sesijos darbotvarkę įtraukti devynias teisėkūros iniciatyvas, tarp kurių būtų siūlymai didinti ankstyvojo vaikų ugdymo prieinamumą, stiprinti darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą ir optimizuoti teisėjų atrankos procedūrą, praneša Prezidentūra.

  "Atsižvelgdamas į tai, kad dalis Lietuvos mokinių patiria mokymosi sunkumų dėl nepalankios ekonominės ir socialinės aplinkos, šalies vadovas teiks kartu su socialiniais partneriais parengtas Švietimo įstatymo pataisas, kurių tikslas — sudaryti palankesnes ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo sąlygas ir galimybes", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad Nausėda siekia sisteminio pokyčio, kuris paliestų visus švietimo lygmenis, o didžiausią poveikį turėtų vaikams, augantiems šalies regionuose ir šeimose, patiriančiose socialinę riziką.

  Pasak jo, turi būti sukurta sistema, kuri švietimo pagalbą teiktų pagal poreikį, skatintų ankstyvą vaikų ugdymą ir sudarytų kokybiško ugdymo prielaidas kiekvienam vaikui.

  Šalies vadovas taip pat teiks Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisas, kurių tikslas pakeisti nedarbo socialinio draudimo išmokos mokėjimo kartu su netekto darbingumo pensija tvarką, užtikrinant stipresnę darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą nedarbo atveju.

  Gitanas Nausėda siūlo numatyti, jog darbo netekę darbingo amžiaus asmenys, kuriems yra nustatytas dalinis nedarbingumas, turėtų teisę gauti visą jiems pagal įstatymą priklausančią nedarbo draudimo išmoką.

  "Seimui taip pat bus teikiamos Teismų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama supaprastinti pretendentų į teisėjus ir teisėjų karjeros siekiančių asmenų atrankos procedūrą. Prezidentas siūlys organizuoti ir vykdyti pretendentų į teisėjus bei teisėjų karjeros siekiančių asmenų atrankas ne į konkrečius teismus ar apylinkių teismų rūmus, o bendrai į atitinkamos grandies teismus, ir tokių atrankų pagrindu sudaryti nuolatinius atrinktų pretendentų sąrašus", — rašoma pranešime. 

  Pabrėžiama, kad tai leistų operatyviau atrinkti pretendentus į laisvas teisėjų ir teismų vadovų vietas ir užtikrinti stabilesnį darbo krūvio paskirstymą teismuose, be to, būtų taupomi administraciniai atrankų vykdymo kaštai.

  Vienas svarbiausių Nausėdos tikslų — siekis didinti valstybės lėšų panaudojimo efektyvumą ir veiksmingiau kovoti su korupcija. 

  Taip pat numatoma sumažinti savivaldybėms ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims tenkančią finansinę naštą, kuri susidaro įgyvendinant projektus, susijusius su senų elektros oro linijų iškėlimu.

  Dar šia tema

  "Lietuviai elgiasi kaip išprotėję": Latvijos pasienyje baiminamasi COVID-19 plitimo
  Antradienį bus išardytas paplūdimys Lukiškių aikštėje
  Tegai:
  mokslas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos