08:06 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Ministras paaiškino, kad jei vaikas ugdymo įstaigoje pajustų simptomus, panašius į koronaviruso, atsakingi darbuotojai turi paskambinti tėvams ir informuoti, kad kuo greičiau pasiimtų savo atžalą, o vaikas tėvų turėtų palaukti atskiroje patalpoje

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paneigė socialiniuose tinkluose skleidžiamą informaciją apie tai, kad švietimo įstaigose peršalę vaikai gali būti išvežti į ligoninę gydytis be tėvų žinios.

  "Jei nutiktų taip, kad vaikai pasijus blogai ugdymo įstaigose, pavyzdžiui, pajus simptomus, panašius į peršalimo, koronaviruso (COVID-19), prastai jausis, užtikrinu, kad niekas jų neatims iš tėvų, neišveš į ligonines ir nepradės jokio gydymo be tėvų žinios! Tai yra dar viena melaginga informacija, kuri dirbtinai skleidžiama per socialinius tinklus, siekiant įbauginti tėvelius ir vaikučius", — rašo ministras savo Facebook paskyroje.

  Ministras pažymėjo, kad skleisti tokią informaciją yra mažų mažiausiai neatsakinga, neetiška, nekorektiška ir nepilietiška.

  "Jei vaikas ugdymo įstaigoje pasijustų prastai ir pajustų simptomus, panašius į koronaviruso, peršalimo ar kt., atsakingi darbuotojai nedelsiant turi paskambinti tėveliams ir informuoti, kad kuo greičiau pasiimtų savo atžalą. O vaikas, kol laukiama atvykstant tėvelių, turėtų palaukti atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kur nebūtų kitų žmonių, siekiant išvengti galimo viruso plitimo", — aiškina Veryga.

  Be to, su tėvelių laukiančiu vaiku turėtų būti ugdymo įstaigos darbuotojas, kad jis nebūtų paliktas visiškai vienas nežinioje tokioje situacijoje. Jis taip pat atsiprašė tėvelių ir vaikų, kad jiems tenka tai patirti dėl kitų piktybiškumo.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 2958 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 985 asmenų, 1874 – pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Dar šia tema

  "Bilietų nepirkčiau": Lingienė ir Veryga papasakojo, kur geriau nekeliauti
  Lietuva gali patekti į Latvijos "geltonąjį sąrašą"
  Veryga pateikė atnaujintas rekomendacijas dėl darbo
  Tegai:
  koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos