23:07 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (411)

  16-ai savivaldybių, esančių 100 kilometrų atstumu nuo BelAE, ministerija yra perdavusi 4 mln. kalio jodido tablečių

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Siekiant užtikrinti šalies gyventojų aprūpinimą kalio jodido tabletėmis "branduolinės avarijos atveju Astravo atominėje elektrinėje", savivaldybės įpareigotos kalio jodidą išduoti per seniūnijas ar kitais priimtinais būdais, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Vilniaus miesto savivaldybei pasirinkus kalio jodido tablečių dalinimą per vaistines ir neturint licencijos joms saugoti, SAM padėjo ieškant būdo, kaip tabletes būtų galima išdalinti vilniečiams.

  "Pagal galiojančią tvarką, norint dalinti stabiliojo jodo preparatus per vaistines, kalio jodido tabletės pirmiausiai turi būti perduodamos įstaigoms, turinčioms licencijas vaistinių preparatų saugojimui. Vilniaus miesto savivaldybė tokios licencijos tablečių saugojimui neturi, todėl ministerija kalio jodido tablečių dėžes laikinai priglaudė savo sandėliuose", — rašoma pranešime.

  Ekstremalių sveikatai situacijų centras turės patikrinti, ar Vilniaus savivaldybės sandėliuose saugotos kalio jodido tabletės nebuvo pažeistos. Jei nebus nustatyta pažeidimų, Vilniaus miesto savivaldybė bendradarbiaudama su vaistinėmis turės galimybę joms pristatyti kalio jodido tabletes, o po to per vaistines tabletės būtų išdalytos Vilniaus miesto gyventojams.

  Ministerijoje priminta, kad 16-ai savivaldybių, esančių 100 kilometrų atstumu nuo BelAE, SAM yra perdavusi 4 mln. kalio jodido tablečių. Savivaldybėms buvo rekomenduota gyventojams kalio jodidą išduoti jų asmeniniam saugojimui arba jiems skirtą kalio jodidą saugoti savivaldybėse numatytose vietose taip, kad branduolinės avarijos atveju jį per 2–3 val. būtų galima paskirstyti gyventojams.

  Astravo AE

  Lietuva nuo pat BelAE ties Astravo statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tuo pačiu metu branduolinis objektas praėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Energetikos ir saugumo centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiais Lietuvos rūpesčiais dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (411)

  Dar šia tema

  VATESI apkaltino Minską TATENA rekomendacijų nevykdymu
  Latvija atsisako Baltarusijos elektros — Lietuvai pavyko?
  Baltijos šalys naikina tiltus su Baltarusija: laimės Vokietija
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Vilnius, Astravo AE

  Svarbiausios temos