11:01 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (180)

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2978 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 978 asmenys, 1901 — pasveiko

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 20 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 11 iš jų registruoti Vilniaus, po 2 — Kauno ir Šiaulių bei po 1 — Klaipėdos, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Tauragės apskrityse, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  NVSC duomenimis, po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 16 žmonių, 2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 2 įvežtiniai atvejai.  

  Įvežtiniai atvejai — iš Kazachstano ir Vengrijos

  Per praėjusią parą abu įvežtiniai COVID-19 atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje. Pirmasis atvejis — koronavirusas patvirtintas asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Vengrijos, antrasis — asmeniui, į šalį grįžusiam iš Kazachstano. Abu asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

  10 naujų atvejų siejama su židiniais

  Vakarykštę parą registruotas naujas židinys Kauno apskrityje. COVID-19 patvirtinta dviem asmenims, dalyvavusiems rugpjūčio 22 dieną Raseinių rajone vykusioje šeimos šventėje. Epidemiologų vertinimu, su šia švente dabar siejamai 3 koronaviruso atvejai, įskaitant patvirtintus vakar.

  2 vakar Vilniaus apskrityje nustatyti atvejai yra siejami su židiniu įmonėje "Intersurgical". Asmenys buvo izoliacijoje dėl turėto sąlyčio, tad naujų kontaktų nenustatyta. Šiuo metu registruoti 45 su šiuo protrūkiu susiję atvejai.

  Dar 1 atvejis, nustatytas Vilniaus apskrityje, siejamas su rugpjūčio 15–16 dienomis Prienų rajone vykusiu "PravalFestu". Vakar COVID-19 patvirtinta šio renginio dalyviui. Iš viso su šiuo renginiu dabar siejama 19 atvejų, įskaitant patvirtintą per vakar.

  1 naujas atvejis registruotas Vilniuje veikiančioje metalinius dangtelius gaminančioje įmonėje. Tai 7-asis infekcijos atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

  Dar 1 naujas atvejis susijęs su šeimos švente Vilniuje. NVSC duomenimis, šiuo metu registruoti 5 susiję atvejai, dalis šių asmenų dirba vienoje siuvimo įmonėje Vilniuje.

  Telšių apskrityje vakar registruotas 1 koronaviruso atvejis, siejamas su protrūkiu choruose Vilniuje. Vertinama, kad susijusių atvejų šiuo metu yra 30.

  Taip pat 1 atvejis vakar registruotas Tauragės apskrityje. Jis siejamas su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių. Iš viso su šiuo židiniu siejami 27 COVID-19 atvejai.

  Be to, Panevėžio apskrityje vakar registruotas naujas židinys — patvirtintas 2-asis infekcijos atvejis, siejamas elektromechaninių sistemų inžinerija besiverčiančia įmone.

  Be to, nustatyta, kad 6 žmonės (3 Vilniaus, 1 Klaipėdos, 1 Alytaus, 1 Šiaulių apskrityse) užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas.

  2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra žinomos

  Epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 2 asmenys — 1 Vilniaus ir 1 Šiaulių apskrityse. Vienas iš šių asmenų tirtas dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų, kitas — profilaktiškai.

  Nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2978 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 978 asmenys, 1901 pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (180)

  Dar šia tema

  NVSC priminė, kaip elgtis, jei žmogus turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu
  Per praėjusios savaitės atliktus patikrinimus visi asmenys laikėsi saviizoliacijos
  Veryga ramina tėvus: niekas neišveš vaikų į ligoninę be tėvų žinios
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos