10:09 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAT duomenimis, sulaikytiems širvintiškiui ir šiauliečiui gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 8 metų

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Šiauliuose esančiame name bei šalia stovėjusiuose automobiliuose pasieniečiai aptiko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Trečiadienį VSAT pareigūnai nuvyko prie namo, esančio vienoje Šiaulių sodų bendrijoje. Pasieniečiai gavo informaciją, kad čia galimai sandėliuojamas nelegalių cigarečių krovinys.

  VSAT pareigūnai užklupo 50-metį širvintiškį, kraunantį cigaretes iš automobilio "Audi 80" į "VW Caddy". Apžiūrėję automobilius juose pasieniečiai aptiko 5500 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.

  Tęsiant tyrimą nutarta atlikti kratą ir sodo name, prie kurio širvintiškis buvo sulaikytas. VSAT pareigūnai jame rado dar 1820 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" ir 840 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis bei 20 pakelių cigarečių "Winston Blue" be banderolių. Iš viso aptikta 8180 pakelių kontrabandinių cigarečių.

  Taip pat buvo sulaikytas ir namo savininkas — 40-metis šiaulietis.

  Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

  Abu sulaikytieji po apklausų buvo paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

  Taip pat VSAT pranešė, kad Širvintų gyventojas pasieniečiams jau buvo žinomas. Jį praėjusiais metais VSAT pareigūnai sulaikė už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, o teismas nubaudė tūkstantine bauda.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai areštavo ukrainietį, turėjusį galimai suklastotą vairuotojo pažymėjimą
  Sulaikytas daugiau nei 58 000 eurų ir galimai klastotas tapatybės korteles gabenęs latvis
  Pasieniečiai vėl aptiko kontrabandinius rūkalus į Klaipėdą trąšas gabenusiame traukinyje
  Tegai:
  baltarusiškos cigaretės, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos