10:17 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Jei Lietuva pateks į paveiktų šalių sąrašą, jau nuo šio savaitgalio Latvijoje teks izoliuotis; šiuo metu Lietuvos rodiklis yra 16,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Artimiausiu metu paaiškės, ar Lietuvoje sergamumo COVID-19 rodiklis viršys 16 atvejų 100-ui tūkst. gyventojų ir ar lietuviams nuvykus į Latviją tektų izoliuotis, ketvirtadienį per spaudos konferenciją kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Ministras priminė, kad trečiadienį Latvijos Vyriausybė nusprendė nekeisti tvarkos COVID-19 paveiktų šalių atžvilgiu. Tad lietuviams, atvykusiems į Latviją, teks izoliuotis 14 dienų, jei Lietuvoje sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršys 16 atvejų 100-ui tūkst. gyventojų.

  "Ar peržengsime, ar neperžengsime tą rodiklį, išlieka intriga. <...> Rytoj Latvija tą rodiklį tikrins ir tada bus aišku, ar mes patenkame į paveiktų šalių sąrašą. Šiuo metu Lietuvos rodiklis yra 16,3 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Kaip bus — pamatysime rytoj", — kalbėjo Veryga.

  Jei Lietuva pateks į paveiktų šalių sąrašą, jau nuo šio savaitgalio Latvijoje teks izoliuotis, teigė ministras.

  Sveikatos apsaugos ministras taip pat pažymėjo, kad Latvija aktyvios sienų kontrolės nežada pradėti, tačiau, latvių policijos pareigūnai aktyviai stebės į šalį atvykstančius turistus, tad reikalavimų laikytis privalu.

  "Tikrai negaliu už latvius pasakyti, kaip jie planuoja tai padaryti. Tiek, kiek aš žinau — kad tokios aktyvios kontrolės latviai neplanuoja, čia jų pačių žodžiai. Pasieniečių, kurie prie sienos stovėtų ir kiekvieną stabdytų, tikrai nėra planuojama. Bet turėkite galvoje, kad kirtę sieną ir važiuodami su lietuviškais automobilio numeriais jūs bet kurią akimirką galite ir būsite sustabdyti policijos pareigūnų. Ir jūsų bus paklausta, iš kur važiuojate, kur izoliuosite, turbūt su galimybe pasitikrinti, ar neprimelavote", — kalbėjo Veryga.

  Tuo tarpu Estija sprendimus dėl koronaviruso paveiktų šalių sąrašo tvirtina penktadieniais, o sprendimai įsigalioja pirmadieniais. Todėl, pasak ministro, šį savaitgalį lietuviams, atvykus į Estiją, izoliuotis dar nereikėtų.

  Naujausiais duomenimis, per visą epidemijos laikotarpį nustatytų COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje šiuo metu siekia 2978, 1901 asmuo pasveiko, 86 mirė. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 20 koronavirusinės infekcijos atvejų.

  Dar šia tema

  Įvardyta, kaip vilniečiams bus išdalintos kalio jodido tabletės BelAE avarijos atveju
  Rusijoje vakciną nuo COVID-19 pradės testuoti savanoriai, vyresni nei 60 metų
  Veryga ramina tėvus: niekas neišveš vaikų į ligoninę be tėvų žinios
  VRK užtikrina: rinkimai bus organizuojami saugiai
  Tegai:
  Latvija, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos