11:39 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)

  Nustatyta, kad vienas iš mokinių, kuriam COVID-19 nepatvirtintas, turėjo kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Gavę informacijos, kad vienoje Raseinių rajono mokykloje izoliavosi kelios mokinių klasės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai informuoja, kad šioje mokykloje užsikrėtimo koronavirusu atvejis nebuvo fiksuotas ir NVSC jokių rekomendacijų dėl izoliacijos mokyklai neteikė.

  Nustatyta, kad vienas iš mokinių, kuriam COVID-19 nepatvirtintas, turėjo kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu. Todėl visi mokiniai ir mokytojai yra vertinami kaip vadinamasis kontakto kontaktas ir jiems izoliacija nėra taikoma, nes jie sąlyčio su sergančiuoju koronavirusu neturėjo.

  Taip pat NVSC atkreipė dėmesį, kad izoliaciją dėl turėto sąlyčio gali paskirti tik NVSC specialistai, įvertinę individualią riziką.

  NVSC priminė, kad didelės rizikos sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kuris užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą, pavyzdžiui, spaudęs ranką koronavirusine infekcija sergančiam žmogui.

  Taip pat sąlytis vertinamas kaip didelės rizikos, jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais.

  Be to, didelės rizikos kontaktu laikomas ir buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.

  NVSC specialistai priminė, kad didelės rizikos sąlytį turėję asmenys turi izoliuotis, stebėti savo sveikatą ir, pasireiškus simptomams, kreiptis į Karštąją koronos liniją dėl tyrimo koronavirusinei infekcijai nustatyti atlikimo PGR metodu.

  Tuo tarpu, mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19 turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių. Ta pati sąlyga galioja tiek kontaktui uždarose patalpose, tiek atvirose erdvėse. Taip pat, jei, pavyzdžiui, žmogus važiavo vienu troleibusu su užsikrėtusiu asmeniu, naudojo apsaugos priemones ir iš troleibuso išlipo po 10 minučių, toks sąlytis bus vertinamas kaip maža rizika.

  Mažos rizikos sąlytį turėjusiems asmenims izoliacija neskiriama, jie, kaip ir visi Lietuvos gyventojai, turi stebėti savo sveikatą ir laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)

  Dar šia tema

  Veryga ramina tėvus: niekas neišveš vaikų į ligoninę be tėvų žinios
  Valstybės rezervą papildė dar 90 tūkst. respiratorių
  Lietuvoje patvirtinta 20 naujų COVID-19 atvejų
  Tegai:
  mokykla, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos