12:05 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  FNTT duomenimis, už didelės vertės turto pasisavinimą moteriai gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Radviliškio rajone įsikūrusio ūkio brigadininkė kaltinama pasisavinusi daugiau nei 93 tūkst. eurų, kaltinimai pareikšti ir dėl dokumentų klastojimo, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad ūkyje vadovaujamas pareigas ėjusi moteris, siekdama nuslėpti, kad prekiauja ūkiui priklausančiomis kiaulėmis be jokių apskaitos dokumentų, klastojo tikrus ūkio dokumentus.

  Dvejus metus galimai buvo klastojami važtaraščiai, gyvūnų nurašymo aktai, jų pagrindu surašytos tikrovės neatitinkančios gyvūnų judėjimo ataskaitos. Suklastotus duomenis moteris teikė nieko apie nusikalstamas veikas nežinančiai ūkio buhalterei.

  Įtariama, kad per dvejus metus moteris fiziniams ir juridiniams asmenims pardavė 718 kiaulių ir už tai gavo per 93 tūkst. eurų, kuriuos pasisavino savo reikmėms.

  Už didelės vertės turto pasisavinimą gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų. Griežčiausia bausmė už dokumentų klastojimą — laivės atėmimas iki trejų metų.

  Dar šia tema

  FNTT: du uostamiesčio įmonės vadovai dėl mokesčių slėpimo aiškinsis teisme
  MONEYVAL: Lietuva geriau supranta pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo riziką
  FNTT sučiupo 6 sukčiavusius direktorius, kurie nesumokėjo pusės milijono mokesčių
  Tegai:
  kiaulės, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos