10:05 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (363)

  Žurnalistas ir politikas Kristupas Krivickas socialiniuose tinkluose tęsia pasakojimus apie netinkamą Ukmergės ligoninės darbą

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Neseniai Ukmergės ligoninėje už maždaug 600 tūkstančių eurų nupirktas kompiuterinis tomografas neveikia, nes jo naudoti neleidžia Sveikatos apsaugos ministerija. Apie tai televizijos laidų vedėjas, Centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas parašė savo Facebook paskyroje.

  "Dalinamės! Tegul visi sužino! Nesąmonės Ukmergės ligoninėje tęsiasi! Ukmergės ligoninės direktorius Rimvydas Civilka vietos spaudoje pasigyrė, kad už 580 tūkstančių eurų nusipirko kompiuterinį tomografą. Direktorius pranešė, kad brangus pirkinys paruoštas pacientų aptarnavimui. Medikai apmokyti. Rugsėjo pirmomis dienomis turėjo pradėti dirbti pilnu pajėgumu", — parašė Krivickas.

  Pasak Krivicko, į jį ketvirtadienį kreipėsi Ukmergės ligoninės pacientė, kuriai šios savaitės pradžioje buvo paskirtas tyrimas naujuoju tomografu, nes sugipsuota ranka ėmė smarkiai tinti. Tačiau vėliau moteriai paskambino iš registratūros ir informavo, kad per audrą trenkė žaibas ir tomografas sugedo.

  "Naujas. Už 580 tūkstančių eurų! Dar nespėjo pradėti dirti, o jau sugedo. Nuo žaibo?! Jūs rimtai? Juk tokia brangi Japonijos gamintojo įranga apsaugota nuo visokiausių elektros įtampos svyravimų ir iškrovų. Jeigu po kiekvienos audros ligoninės tomografas už pusę milijono atsijungs tai gali buti taip kad veiks tik žiemą nes Lietuvoje žaibuoja ir rudeni ir vasara ir pavasarį", — stebisi politikas.

  Tuo metu paaiškėjo dar viena detalė. Politiko teigimu, sužinojusi, kad naujuoju tomografu tiriama nebus, nes jį esą sugadino žaibas, pacientė nuvyko pas gydantį chirurgą (pavardė žinoma), kuris pranešė, kad tomografas Ukmergės ligoninėje neveikia ir neveiks dar nežinia kiek laiko visai ne dėl žaibo, o dėl to, kad jo naudoti neleidžia Sveikatos apsaugos ministerija.

  Moteriai, pasak politiko, buvo išrašytas siuntimas ir paraginta ieškoti veikiančio tomografo kur nors kitur Lietuvoje.

  "Va tokios va Ukmergės ligoninės istorijos. Spręskite patys, ar Ukmergės ligoninės vadovybė su savo pareigomis tvarkosi tinkamai. Man atrodo, kad ne. Visiškai ne", — padarė išvadą politikas.

  Anksčiau Krivickas papasakojo istoriją, kai Ukmergės ligoninėje mirštančiai pacientei atsisakė perpilti kraują, o kita serganti COVID-19 moteris nebuvo priimta į ligoninę, ji mirė prie durų. Kartu su partijos nariais politikas parengė peticiją, kurioje siūloma teisti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą už įgaliojimų viršijimą.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (363)

  Dar šia tema

  Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
  Puteikis teismui apskundė Verygą dėl įgaliojimų viršijimo
  Lietuvoje sukurta peticija, kad būtų teisiamas Sveikatos apsaugos ministras
  Tegai:
  ligoninė, Ukmergė, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos