08:58 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje šią vasarą buvo užfiksuoti du paros aukščiausios oro temperatūros rekordai, kai temperatūra siekė šiek tiek daugiau nei 32 laipsnius karščio

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Šių metų kalendorinio vasaros sezono vidutinė oro temperatūra siekė 18°C, o tai yra 1,2°C šilčiau už įprastinę daugiametę (16,8°C) vasaros temperatūrą, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

  "Viena iš šios vasaros ypatybių ta, kad šilčiausias vasaros mėnuo buvo birželis, kurio temperatūra buvo 18,7, tai yra 3,3 °C šilčiau už standartinę klimato normą. Įprastai šilčiausias vasaros mėnuo Lietuvoje būna liepa ar rugpjūtis. Birželis šilčiausiu vasaros mėnesiu tampa antrus metus iš eilės. 2019 metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 m., o šių metų — antras pagal oro temperatūrą", — sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

  Pasak klimatologo, šių metų liepos mėnuo buvo 0,7°C vėsesnis, o rugpjūčio mėnuo 1,1°C šiltesnis už daugiametes normas: liepos temperatūra Lietuvoje buvo 17,2°C, o rugpjūčio 18,2°C.

  Aukščiausia vasaros oro temperatūra registruota birželio 18 dieną. Pakruojo AGMS, kai oras įkaito iki 34,2°C, žemiausia oro temperatūra registruota birželio 3 dieną Skuode 2,3°C.

  Taip pat šalyje šią vasarą užfiksuoti du paros aukščiausios oro temperatūros rekordai: birželio 17 dieną 32,7°C (Druskininkai) ir birželio 18 dieną 32,3°C (Klaipėda).

  Šios vasaros kritulių kiekis beveik sutapo su daugiamete norma. Per tris mėnesius vidutiniškai Lietuvoje iškrito 232 mm kritulių, o daugiametė norma Lietuvoje yra 229 mm.

  Birželį kritulių kiekis buvo didesnis nei įprastai, o liepą ir rugpjūtį mažesnis. Tačiau kritulių pasiskirstymas buvo labai netolygus teritoriniu atžvilgiu: mažiausiai kritulių teko pietų, pietryčių Lietuvai, o daugiausia vakarinei šalies daliai. Didžiausias šios vasaros kritulių kiekis registruotas Kaišiadoryse, kai per 3 mėnesius iškrito apie 350 mm kritulių.

  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, saulės spindėjimo trukmė buvo artima daugiametei normai.

  Dar šia tema

  Paskelbta, kada baigiasi nekalendorinė vasara
  Rugpjūtis pateko į šilčiausių visų laikų mėnesių 30-uką
  Šalia Lietuvos tvyro šilta oro masė
  Tegai:
  orai, vasara, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

  Svarbiausios temos