10:43 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje oficialiai patvirtintų koronaviruso infekcijos atvejų skaičius penktadienį perkopė 3 tūkstančius, nauji koronaviruso židiniai fiksuojami Vilniuje ir Šiauliuose

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos atvejai, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

  Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms — 3004, sergančių žmonių skaičius siekia 985, 1920 — pasveiko.

  Iš naujų 26 atvejų 13 registruota Vilniaus, 5 Tauragės, po 2 — Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Utenos apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 15 žmonių, 4 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 7 įvežtiniai atvejai. 

  Įvežtiniai atvejai — iš 6 valstybių

  Vakarykštę parą 4 įvežtiniai atvejai registruoti Vilniaus apskrityje — COVID-19 patvirtintas asmenimis, į Lietuvą grįžusiems iš Lenkijos, Rusijos ir Švedijos bei užsieniečiui, į Lietuvą atvykusiam iš Baltarusijos.

  Dar 2 įvežtiniai atvejai per vakar registruoti Klaipėdos apskrityje. Koronavirusas patvirtintas dviem asmenims, į Lietuvą atvykusiems iš Ukrainos.

  7-asis įvežtinis atvejis — koronavirusas patvirtintas Šiaulių apskrityje asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Vokietijos.

  Su židiniais siejama 11 naujų atvejų

  Vakar Tauragės apskrityje nustatyti 5 atvejai yra siejami su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių. Iš viso su šiuo židiniu siejami 32 susirgimai, įskaitant patvirtintus praėjusią parą.

  Utenos apskrityje nustatytas 1 atvejis yra siejamas su židiniu įmonėje "Intersurgical". Šiuo metu registruoti 46 su šiuo protrūkiu susiję atvejai.

  Vilniuje veikiančioje metalinius dangtelius gaminančioje įmonėje registruotas 1 naujas atvejis. Tai 8-asis infekcijos atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

  Praėjusią parą registruotas 1 koronaviruso atvejis, kuris siejamas su viena statybų įmonė, apie su kuria susijusius susirgimus skelbta jau anksčiau. Tai 4-asis susirgimas, siejamas su šiuo židiniu.

  Pilies gatvė Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Taip pat registruoti dar du nauji židiniai. Pirmasis siejamas su vandentiekio, šildymo, kondicionavimo sistemų įrengimu užsiimančia įmone Vilniuje. Čia per praėjusią parą registruoti 2 infekcijos atvejai. Šiuo metu turimais duomenimis, su židiniu dabar siejami 3 COVID-19 atvejai.

  Antrasis naujas židinys — Šiauliuose veikiančioje siuvimo įmonėje. Per praėjusią parą patvirtintas 1 asmeniui, o iš viso su šiuo protrūkiu siejami 2 koronaviruso atvejai.

  Be to, nustatyta, kad 4 žmonės (2 Vilniaus, 1 Kauno, 1 Utenos apskrityse) užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas.

  Keturių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 4 asmenys — 3 Vilniaus ir 1 Kauno apskrityse.

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Šią savaitę, nuo rugpjūčio 31 iki rugsėjo 6 dienos imtinai, Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Kupiškio, Skuodo, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje ir Raseiniuose mokiniams buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19
  Tegai:
  Lietuva, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), COVID-19

  Svarbiausios temos