18:19 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (163)

  Renginių žiūrovų registracija nuo rugsėjo 1 dienos leidžia neberiboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių žiūrovų skaičiaus

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Nuo šiol renginių žiūrovų (dalyvių) registracija gali būti vykdoma ne tik elektroniniu būdu, bet ir popierine forma, apie tai pranešė Kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

  Registravimo būdą ir formą pasirenka renginio organizatorius, įvertindamas patogumą ir aprėptį konkrečiame renginyje.

  "Registravimas gali būti vykdomas popierine forma ar elektroniniu būdu, pavyzdžiui, užpildant renginio žiūrovų ir (arba) dalyvių sąrašą, naudojant mobiliąją aplikaciją, išankstinę registraciją renginio organizatoriaus nurodytu elektroniniu paštu, išankstinę registraciją internetu renginio organizatoriaus nurodytoje interneto svetainėje, kitoje elektroninės prieigos vietoje ar kitoje renginio organizatoriaus nurodytoje vietoje", — rašoma pranešime.

  Taip pat registracija gali būti vykdoma prieš patenkant į renginį, kai reikiamus duomenis užpildo patys renginio žiūrovai arba dalyviai. Registracijai renginio organizatoriai gali pasitelkti pagalbinius asmenis renginio metu, kurie užpildo renginio žiūrovų ar dalyvių duomenis. Registracijai vykdyti gali būti pasirenkami ir kiti panašūs būdai.

  Renginių žiūrovų (dalyvių) registracija nuo rugsėjo 1 dienos leidžia neberiboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių žiūrovų (dalyvių) skaičiaus, tačiau kartu padeda rūpintis COVID-19 valdymu. Jei organizatoriai registruoti asmenų negali, renginyje leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų.

  Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 3004 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 985 asmenys, 1920 pasveiko.

  Lietuvoje karantinas atšauktas nuo birželio 17 dienos. Tačiau valstybėje tebegalioja ekstremalioji padėtis, kurios metu taikomi tam tikri apribojimai. Nuo rugpjūčio 21 dienos sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Anksčiau Vyriausybė priėmė sprendimą, kad nuo rugpjūčio 1-osios apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus atvejus, kai paslaugą teikti klientui su kauke nebūtų įmanoma.

  Šalyje pastebimai išaugo infekcijos atvejų. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, komentuodamas susirgimų rodiklius, pareiškė, kad šalies gyventojai per daug atsipalaidavo ir užmiršo, kaip gyveno per karantiną.

  Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesoriaus Mindaugo Stankūno, pirmoji koronaviruso banga niekada nesibaigė Lietuvoje, o dabar galima kalbėti apie antrąjį piką. Taip pat, pasak mokslininko, respublikoje nebus antrosios COVID-19 bangos, tačiau galimi dar keli pikai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (163)

  Dar šia tema

  NVSC apie moksleivių izoliaciją Raseinių r. mokykloje: kontakto kontaktas nėra rizika
  Per vakar dieną šalyje patvirtinti 26 nauji COVID-19 atvejai
  Klaipėdoje ir Raseiniuose mokiniams buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19
  Tegai:
  Kultūros ministerija, Lietuva, koronavirusas, renginiai

  Svarbiausios temos