11:23 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (347)

  Pasak LB ekonomistės, dėl pandemijos išaugus neužtikrintumui, keletas bankų šiek tiek sugriežtino skolinimo standartus ir atsargiau teikė paskolas

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietuvos banko atlikta šalyje veikiančių devynių bankų ir užsienio filialų apklausa rodo, kad COVID-19 pandemijos įkarštyje bankai šiek tiek sugriežtino skolinimo standartus.

  Šių metų antrąjį ketvirtį bendrus skolinimo įmonėms standartus griežtino keturi bankai — tai vienu banku mažiau nei 2020 metų pirmąjį ketvirtį, o būsto paskolų standartus griežtino trys iš šešių būsto paskolas teikiančių respondentų — dviem bankais daugiau nei ankstesnį ketvirtį.

  2020 metų trečiąjį ketvirtį bankai neketino keisti paskolų teikimo namų ūkiams standartų, o skolinimo įmonėms standartus griežtinti žadėjo vienas bankas.

  Pasak Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vyresniosios ekonomistės Paulinos Zlatkutės, dėl pandemijos išaugus neužtikrintumui, keletas bankų šiek tiek sugriežtino skolinimo standartus ir atsargiau teikė paskolas.

  Jos teigimu, šių metų antrąjį ketvirtį buvo pastebėti ir skolinimo sąlygų pokyčiai — keli bankai skolindami įmonėms mažino paskolos arba kredito linijos dydį, griežtino užstato reikalavimus ir didino paskolos maržą, o teikiant būsto paskolas taip pat šiek tiek griežtėjo užstato reikalavimai ir buvo taikomi kiti apribojimai, tačiau marža didinama nebuvo.

  Šios apklausos metu, kuri vyko 2020 metų birželio mėnesį, daugumos įmonių finansinė būklė nebuvo vertinama blogai, tik reikšmingai suprastėjo viešbučių ir restoranų veiklas vykdančių įmonių vertinimas. Palankiausiai bankai įvertino mažiausiai pandemijos paveiktas veiklas vykdančias įmones — žemės ūkio, miškininkystės, gamybos. Apskritai daugumos įmonių būklė buvo vertinama kaip gera arba vidutinė. Namų ūkių būklę dauguma bankų vertino kaip vidutinę, tačiau trys bankai mano, kad ji blogės.

  Apklausos duomenimis, dėl koronaviruso pandemijos suprastėjus bendrai ekonominei situacijai, visi bankai ribojo skolinimą viešbučių ir restoranų, daugiau kaip pusė — nekilnojamojo turto ir transporto, o trečdalis — statybos veiklą vykdančioms įmonėms.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (347)

  Dar šia tema

  Lietuvos banko vadovas ankstesnį šių metų ketvirtį pavadino "gilia duobe"
  LB: iki COVID-19 protrūkio lietuviai skolinosi rečiau, tačiau didesnėmis sumomis
  Tegai:
  paskola, koronavirusas, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos