10:02 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (346)

  Kaip pranešė NVSC, nemažai dirbančių darbuotojų yra atvykę iš užsienio, todėl individualiai bus vertinama, kaip įmonė laikosi izoliavimo tvarkos

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Keturiose įmonėse pastaruoju metu fiksuoti 11 koronaviruso (COVID-19) atvejų nuo šiol bus vertinami kaip vienas židinys, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Šis sprendimas priimtas, atsižvelgus į tai, kad visos šios įmonės dalyvauja Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) statybos projekte ir visų asmenų užsikrėtimo aplinkybes sieja būtent šis projektas.

  Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, situacija kelia rimtą susirūpinimą.

  "NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus specialistai vakar lankėsi statybvietėje, kurioje iš viso dirba apie 700 darbuotojų. Infekcijos išplitimo grėsmių tikrai matome, tad aktyviai dirbame su įmone. Tenka apgailestauti, kad šis pavyzdys yra vienas tų, kai darbo organizavimo principų, apie kuriuos plačiai kalbėjome specialiai įmonėms, įstaigoms surengtuose nuotoliniuose mokymuose šią savaitę, kuriuos būtina įdiegti, norint išvengti infekcijos židinių, šiuo atveju nepaisoma", — sakė Lingienė.

  Ji atkreipė dėmesį, kad COVID-19 tiek pat pavojingas visose sektoriuose, tiek darbo biuruose, tie statybose.

  Savo ruožtu, NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė sakė, kad nemažai dirbančių darbuotojų yra atvykę iš užsienio, todėl individualiai bus vertinama, kaip įmonė laikosi izoliavimo tvarkos.

  Atsižvelgus į nepalankią epidemiologinę situaciją, VKJ rekomenduota organizuoti ir darbuotojų, neturėjusių sąlyčio su sergančiais, profilaktinį ištyrimą bei apie atliktus tyrimus ir jų rezultatus nedelsiant informuoti NVSC Vilniaus departamentą.

  Taip pat VKJ paprašyta pateikti visų darbuotojų, dirbančių VKJ, sąrašą. Taip pat papildomai pažymėti asmenis, dirbančius skirtingose komandose.

  Be to, įmonės paprašyta nurodyti darbuotojus, liepos–rugsėjo mėnesiais keliavusius užsienyje, bei darbuotojus, turėjusius sąlytį su COVID-19 liga sergančiais asmenimis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (346)

  Dar šia tema

  Per vakar dieną šalyje patvirtinti 26 nauji COVID-19 atvejai
  Klaipėdoje ir Raseiniuose mokiniams buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19
  Nuo šiol atlikti greituosius serologinius testus bus paprasčiau
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos