10:56 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)

  Latvijos Vyriausybė nusprendė, kad nebus imtasi jokių veiksmų dėl kelionių apribojimų įvedimo mažiausiai savaitę

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Šį penktadienį Latvija neįtraukė Lietuvos ir Estijos į "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, jokių apribojimų keliauti į kaimynines šalis nebus dar bent savaitę, praneša Sputnik Latvija.

  Latvijos Vyriausybė susirinko į nepaprastąjį posėdį aptarti padėties dėl padidėjusio koronavirusinės infekcijos paplitimo kaimyninėse šalyse.

  Susitikimo pradžioje sveikatos ministrė Ilzė Vinkelė (Ilze Viņķele) pranešė, kad kaimyninės šalys dėjo visas pastangas, kad bent savaitę būtų galima laisvai keliauti Baltijos šalyse, atsižvelgiant į šiandieninius duomenis apie COVID-19 Estijoje ir Lietuvoje.

  Penktadienį paskelbta Europos ligų ir prevencijos kontrolės centro statistika rodo, kad dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje yra 16,1, Estijoje — 16,4.

  Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius savo "Facebook" puslapyje rašo, kad, pasak Latvijos sveikatos apsaugos ministerijos, sergamumas kaimyninėse respublikose vis tiek yra mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  "Šiandien mus pasiekė puiki naujiena — Latvijos Vyriausybė nusprendė dar savaitei atidėti judėjimo ribojimus tarp Lietuvos ir Latvijos. Stebėsime situaciją Lietuvoje, ir jeigu mūsų sergamumo rodikliai nepagerės, tarsimės toliau dėl išimčių vykstantiems į Latviją darbo, verslo ir mokslo tikslais. Įvedus privalomą izoliaciją su sunkumais susidurs ir Latvijos piliečiai, kurie dažnai keliauja į Lietuvą", — savo Facebook paskyroje parašė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Nuo gegužės 15 dienos buvo Baltijos šalys sušvelnino kelionių apribojimus piliečiams ir teisėtai gyvenantiems šiose šalyse.

  Penktadienio duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laiką patvirtintų ligos atvejų skaičius siekia 3004, sergančių žmonių skaičius siekia 985, 1920 — pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos atvejai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (127)

  Dar šia tema

  NVSC: iš naujų 26 COVID-19 atvejų pusė — Vilniaus apskrityje
  Klaipėdoje ir Raseiniuose mokiniams buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva, Estija, Latvija

  Svarbiausios temos