10:04 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (167)

  Testavimu siekiama išsiaiškinti, kokia visuomenės dalis gali būti persirgusi koronavirusu, ir ateityje lengviau prognozuoti epidemiologinę situaciją, tyrimai bus atliekami greitaisiais serologiniais teistais

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai turės galimybę pasitikrinti greitaisiais serologiniais testais, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Šiuo nemokamu testavimu siekiama išsiaiškinti ir įsivertinti, kokia visuomenės dalis gali būti persirgusi koronavirusu, ir ateityje lengviau prognozuoti epidemiologinę situaciją.

  Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį įpareigojo savivaldybių administracijų vadovus organizuoti išsitirti pageidaujančių Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų testavimą, pirmenybę teikiant specialistams, vykstantiems į iškvietimus savivaldybėse.

  Savivaldybės įpareigotos tyrimui skirti patalpas ir užtikrinti, kad procedūros būtų atliekamos laikantis sprendime nurodytų infekcijų kontrolės reikalavimų. Tyrimai turi būti atlikti per dvi savaites nuo greitųjų testų gavimo.

  Tyrimai bus atliekami greitaisiais serologiniais teistais, imant kraujo iš piršto ir užlašinant jo ant testo. Rezultatas gaunamas per 10–15 minučių.

  Greitieji serologiniai testai nėra tinkami esamo susirgimo diagnostikai, jie parodo, ar koronavirusas buvo patekęs į žmogaus organizmą. Todėl gavę teigiamą rezultatą tiriamieji turės skambinti karštąja koronos linija 1808 ir registruotis PGR tyrimui, kuris parodys, ar žmogus šiuo metu yra infekuotas.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laiką patvirtintų ligos atvejų skaičius siekia 3004, sergančių žmonių skaičius siekia 985, 1920 — pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos atvejai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (167)

  Dar šia tema

  Latvija neįtraukė Lietuvos ir Estijos į "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos