19:00 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (154)

  Koronaviruso infekcijos paveiktų valstybių sąrašą papildė Estija, Norvegija, Vengrija ir Kanada — šiose šalyse sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalioja nuo ateinančio pirmadienio, t. y. rugsėjo 7 dienos.

  Paveiktų valstybių sąrašą papildė Estija, Norvegija, Vengrija ir Kanada: šiose šalyse sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis.

  Šiuo metu Europos ekonominės erdvės šalyse mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra trijose šalyse: Latvijoje, Suomijoje ir Kipre. Sergamumo rodiklis Lietuvoje taip pat viršijo paveiktoms šalims nustatytą slenkstį ir šiuo metu siekia 16,1.

  Sergamumo rodikliai šoktelėjo Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur jie viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Tai reiškia, kad atvykstantiems iš šių valstybių žmonėms nuo šiol privaloma išsitirti dėl koronaviruso infekcijos.

  Sergamumas sumažėjo Bulgarijoje, Islandijoje, Švedijoje, Lichtenšteine, Kirgizijoje, kur dabar jis yra mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Atvykstantiems iš šių šalių privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau nėra privalomas tyrimas dėl koronaviruso.

  Penktadienį Latvijos Vyriausybė nusprendė, kad Estija ir Lietuva dar bent savaitę nebus įtrauktos į vadinamąjį "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, nepaisant to, kad dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje yra 16,1, o Estijoje — 16,4.

  Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys žmonės, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą, išskyrus sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytąsias išimtis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (154)

  Dar šia tema

  Latvija ir Estija uždraudė Lukašenkai atvykti į šalį
  NVSC: iš naujų 26 COVID-19 atvejų pusė — Vilniaus apskrityje
  Latvija neįtraukė Lietuvos ir Estijos į "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Tegai:
  Kanada, Vengrija, Estija, Norvegija, COVID-19

  Svarbiausios temos