07:28 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (345)

  Neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai turėtų būti izoliuojami Užsieniečių registracijos centre, prieglobsčio prašytojai — Užsieniečių registracijos centre, Pasieniečių mokykloje, Pabėgėlių priėmimo centre arba savivaldybės administracijos numatytose patalpose

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Dviejų Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) pavaldžių įstaigų ir Pabėgėlių priėmimo centro vadovai įpareigoti užtikrinti tinkamą  neteisėtai atvykusių į Lietuvą užsieniečių bei prieglobsčio prašytojų aprūpinimą apsaugos priemonėmis, atvykėlių izoliaciją ir testavimą dėl koronaviruso, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Tokį sprendimą priėmė Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Sprendimo nuostatos taikomos užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, kurie neturi galimybės savarankiškai izoliuotis šalyje. 

  Neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai turėtų būti izoliuojami VSAT Užsieniečių registracijos centre. Prieglobsčio prašytojai — VSAT Užsieniečių registracijos centre, VSAT Pasieniečių mokykloje, Pabėgėlių priėmimo centre arba savivaldybės administracijos numatytose patalpose. 

  Jei užsienietis negaluoja ir jam pasireiškia į koronavirusą panašūs simptomai, jis nedelsiant turėtų būti izoliuojamas nuo kitų žmonių ir kviečiama greitoji medicinos pagalba. Apie užsieniečių izoliaciją VSAT turėtų informuoti NVSC.

  Užsieniečių ar prieglobsčio prašytojų atvykimo vietos, gyvenamosiose patalpos, automobiliai ar kitos vietos, kur lankėsi užsieniečiai turi būti reguliariai dezinfekuojamos ir valomos, o patys užsieniečiai privalo laikytis visų koronaviruso plitimo valdymo rekomendacijų: dėvėti apsaugines priemones, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas, laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo, mažintų tarpusavio kontaktų skaičių. 

  Nuo šiol neteisėtai į Lietuvą atvykusiems užsieniečiams ir prieglobsčio prašytojams tyrimai nebegalės būti atliekami mobiliuose punktuose. Tyrimai dėl koronaviruso jiems gali būti atliekami VRM Medicinos centre, Užsieniečių registracijos centre arba Pabėgėlių priėmimo centre aptarnaujančiose gydymo įstaigose, o paimti tepinėliai bus tiriami Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. 

  Taip pat šių įstaigų vadovai turi užtikrinti išvykstančių ar atvykstančių užsieniečių testavimą dėl koronaviruso.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (345)

  Dar šia tema

  SAM atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą: dabar jame Estija ir Norvegija
  Latvija neįtraukė Lietuvos ir Estijos į "geltonąjį" COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos