18:40 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (109)

  Nuo rugsėjo 5 dienos iki metų galo lieka 117 dienų; savo vardadienius švenčia Laurynas, Erdenis, Dingailė, Justina, Stanislava ir Stasė

  Rugsėjo 5 yra 248-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 249-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 117 dienų. 

  Baltijos jūros diena

  Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. 1988 metais rugsėjį žaliųjų bendrija "Atgaja" ir "Sąjūdis" surengė akciją "Baltijos apkabinimas". Jos metu prie Baltijos jūros iš visos Lietuvos vyko žmonės ir gyva grandine susikibo rankomis, taip siekdami atkreipti dėmesį į kritišką Baltijos jūros ekologinę padėtį. Rankų vainikas nusitęsė ir per Latviją bei Estiją. 

  Tuomet buvo nuspręsta pirmąjį rugsėjo savaitgalį visuomet švęsti Baltijos jūros dieną. Šią dieną žalieji ir jiems prijaučiantys važiuoja į pajūrį, susikimba rankomis, leidžia aitvarus.

  Savo vardadienius šiandien švenčia Laurynas, Erdenis, Dingailė, Justina, Stanislava ir Stasė.

  Ši diena istorijoje

  1905 metų rugsėjo 5 dieną buvo pasirašyta Portsmuto taikos sutartis, užbaigusi Rusijos ir Japonijos karą;

  1961 metais Belgrade įvyko pirmoji Neprisijungusiųjų judėjimo konferencija.

  Šią dieną 1638 metais gimė Liudvikas XIV, Karalius Saulė, Prancūzijos karalius nuo 1643 m. Iš Burbonų dinastijos. Iki 1661 m. už regentą jo motiną Oną Austrijietę valdė Džulijus Mazarinis. Liudviko XIV valdymo metais suklestėjo absoliutizmas. Versalyje buvo pastatyti karaliaus rūmai, didelę reikšmę įgijo jų dvariškiai. Jie Liudviką XIV vadino karaliumi saule. Liudviko XIV laikų Prancūzija tapo stipriausia Europos valstybe.

  1946 metais gimė Fredis Merkuris, britų muzikantas, geriausiai žinomas kaip britų roko grupės Queen dainų autorius, vokalistas ir pianistas. Kaip atlikėjas jis pasižymėjo stipriu vokalu ir spalvingais bei ryškiais pasirodymais scenoje (mirė 1991 metais).

  Šią dieną 1993 metais mirė Julianas Semionovas, žydų kilmės tarybinis rašytojas, kino scenaristas, žurnalistas. Laikraščio "Visiškai slaptai" įkūrėjas (1989), vienas iš žurnalistinio tyrimo ir politinio detektyvo pradininkų Tarybų Sąjungoje (gimė 1931 m.).

  1997 metais mirė Motina Teresė, albanų kilmės religinio ordino steigėja, Nobelio taikos premijos laureatė (gimė 1910 m.).

  Temos:
  Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (109)
  Tegai:
  kalendorius

  Svarbiausios temos